Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz ze Zniczem Pruszków

Bartosz Karcz
Wisła Kraków zagrała w Pruszkowie tak dwie różne połowy, że ocena jej zawodników to karkołomne zadanie. Mimo wygranej 3:2 ze Zniczem musimy jednak wziąć pod uwagę całokształt, czyli pełne 90 minut z okładem doliczonego czasu gry. Stąd mimo wygranej, mimo statystyk, które sugerują gigantyczną przewagę „Białej Gwiazdy”, postaramy się te noty wystawić jednak na chłodno…

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    4Pozornie przy puszczonych bramkach bez szans, ale pozornie właśnie. Wydaje się, że przy pierwszej mógł jednak wyjść z bramki, zrobić więcej,
ALVARO RATON 4
Pozornie przy puszczonych bramkach bez szans, ale pozornie właśnie. Wydaje się, że przy pierwszej mógł jednak wyjść z bramki, zrobić więcej, przynajmniej spróbować utrudnić życie strzelcowi. A on został i czekał jak na wyrok.

wislakrakow.com
IGOR ŁASICKI    3Zagrał tylko w pierwszej połowie, a po niej żaden z wiślaków nawet nie miał prawa dostać więcej niż „trzy”.
IGOR ŁASICKI 3

ALAN URYGA    4Przy pierwszej bramce dla Znicza zawahał się, liczył, że Raton wyjdzie z bramki i skasuje akcje gospodarzy. No i przez to stracił dystans
ALAN URYGA 4
Przy pierwszej bramce dla Znicza zawahał się, liczył, że Raton wyjdzie z bramki i skasuje akcje gospodarzy. No i przez to stracił dystans do Krystiana Tabary. Tak, lepiej wyglądał po przerwie, strzelił gola. Wszystko to pamiętamy, ale ta koszmarna pierwsza część plus żółta kartka, która eliminuje go z gry w meczu z Resovią, nie pozwala nam wrócić nawet do wyjściowej „piątki”.

JOSEPH COLLEY    4Tutaj też idealnie nie było. Po prostu.
JOSEPH COLLEY 4
Tutaj też idealnie nie było. Po prostu.

DAWID SZOT    4Pierwsza połowa na lewej obronie, druga na prawej. W obu przypadkach poniżej przeciętnej.
DAWID SZOT 4

KACPER DUDA        4Największe pretensje można mieć do niego - ale też do Jesusa Alfaro - o drugiego gola dla Znicza. Jeden drugiemu pokazywał na Radosława
KACPER DUDA 4
Największe pretensje można mieć do niego - ale też do Jesusa Alfaro - o drugiego gola dla Znicza. Jeden drugiemu pokazywał na Radosława Majewskiego, żaden nie doskoczył, no to ten ostatni wrzucił „na nos” i zrobiło się 0:2. Lepsza w jego wykonaniu druga połowa nie może całkowicie zamazać obrazu pierwszej słabej.

MARC CARBO    4To też nie był super mecz w jego wykonaniu.
MARC CARBO 4
To też nie był super mecz w jego wykonaniu.

MIKI VILLAR    3Nic nie dawał w ofensywie w pierwszej połowie, a okoliczności, w jakich uciekł mu Paweł Moskwik przy drugim golu muszą jeszcze obniżyć notę.
MIKI VILLAR 3
Nic nie dawał w ofensywie w pierwszej połowie, a okoliczności, w jakich uciekł mu Paweł Moskwik przy drugim golu muszą jeszcze obniżyć notę. „Zjazd do bazy” w przerwie nie miał prawa nikogo dziwić.

ANGEL RODADO    5Też zagrał poniżej swoich możliwości, ale jednak to on wywalczył rzut karny, a następnie zamienił go na zwycięskiego gola.
ANGEL RODADO 5

JESUS ALFARO        4Jak pozostali - lepszy, efektywniejszy po przerwie. Przed nią miał swój udział przy drugim golu dla Znicza, gdy przysnął przy wyrzucie
JESUS ALFARO 4
Jak pozostali - lepszy, efektywniejszy po przerwie. Przed nią miał swój udział przy drugim golu dla Znicza, gdy przysnął przy wyrzucie z autu. A ponoć wiślacy byli uczulani na odprawie właśnie na to, że Znicz lubi błyskawicznie zagrać w takich sytuacjach, żeby zaskoczyć rywala.

SZYMON SOBCZAK        4Grał lepsze mecze w barwach Wisły. Docenić jednak trzeba jego udział przy golu Michała Żyry. O takich sytuacjach mówi się przeważnie,
SZYMON SOBCZAK 4
Grał lepsze mecze w barwach Wisły. Docenić jednak trzeba jego udział przy golu Michała Żyry. O takich sytuacjach mówi się przeważnie, że „zabrał obrońcę”, a że dwaj pozostali „przysnęli”, to dzięki czemu wbiegający za plecami Sobczaka Żyro miał więcej miejsca i bardziej dogodną sytuację do strzelenia tego gola.

DAVID JUNCA        7Piłkarz meczu. Tego właśnie brakowało Wiśle w pierwszej połowie mimo nabijania statystyk posiadania piłki, stałych fragmentów itd., itp.
DAVID JUNCA 7
Piłkarz meczu. Tego właśnie brakowało Wiśle w pierwszej połowie mimo nabijania statystyk posiadania piłki, stałych fragmentów itd., itp. Junca wniósł jednak do gry to, co najważniejsze - mocne dośrodkowania, bite w dodatku w punkt. Dwie asysty nie wzięły się z przypadku. Bardzo dobre wejście na boisko Hiszpana.

MICHAŁ ŻYRO        7Nie tylko strzelił gola na 2:1, ale też dochodził do kolejnych okazji na bramki. Zasługuje na coraz więcej szans, bo wraca do coraz lepszej
MICHAŁ ŻYRO 7
Nie tylko strzelił gola na 2:1, ale też dochodził do kolejnych okazji na bramki. Zasługuje na coraz więcej szans, bo wraca do coraz lepszej dyspozycji.

DEJVI BREGU    4Wszedł za Szymona Sobczaka i powiedzmy sobie szczerze, że jakiegoś wielkiego ożywienia do gry zespołu nie wniósł.
DEJVI BREGU 4

PATRYK GOGÓŁ    BEZ NOTYWszedł na końcówkę meczu, ale z jego perspektywy liczy się to, że wreszcie wrócił na boisko po kontuzji.