1 liga. Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice. Skromna wygrana Wigier

ma
Bramkarz Wigier Hieronim Zoch nie rozegrał najlepszego meczu, ale najważniejsze, że zachował czyste konto. archiwum
W zaległym spotkaniu I ligi piłkarskiej Wigry Suwałki na swoim boisku wygrały 1:0 z Puszczą Niepołomice.

Spotkanie zaczęło się trochę niespodziewanie, bo to goście którzy na wiosnę nie wygrali jeszcze meczu, mieli bardzo dobre okazje bramkowe. W odstępie kilku minut poważne błędy popełnił bramkarze Wigier – Hieronim Zoch. Golkipier gospodarzy dwa razy podał do rywali i przed szansą na gola stanął Marcin Orłowski, ale najpierw strzelił ponad bramką, a w drugiej sytuacji piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Od tej pory defensywa Wigier grała bardziej uważnie i do końca pierwszej połowy goście już tak swobodnie nie czuli się w pobliżu pola karnego. Natomiast ze strony gospodarzy najgroźniejszy był Patryk Klimala. Napastnik, który ostatnio jest w dobrej formie, w 22 minucie strzałem na dalszy słupek po raz pierwszy w meczu poważniej zatrudnił bramkarza Puszczy. Z pierwszej połowy należy jeszcze odnotować minimalnie niecelny strzał z dystansu Artura Bogusza z Wigier. Ostatecznie do przerwy było bez bramek.

W drugiej połowie znowu bliski strzelenia gola był Klimala. W 64 minucie piłka po jego strzale nawet wpadła do bramki, ale sędzia pokazał, że był spalony. Zaraz potem po uderzeniu głową 19-letniego napastnika futbolówka przeleciała obok słupka. Wigry były coraz groźniejsze i wreszcie w 66 minucie potwierdziły swoją przewagę. Po rzucie rożnym i małym zamieszaniu w polu karnym Puszczy najlepiej odnalazł się Rafał Remisz i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Mecz mógł się zakończyć wyższym wynikiem, ale swoich okazji nie wykorzystali Patryk Sokołowski (minimalnie niecelny strzał z dystansu) i Michał Spychała (uderzenie prosto w bramkarza w sytuacji sam na sam)

W sobotę Wigry zagrają na wyjeździe z Odrą Opole

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 Rafał Remisz 66.

Wigry: Hieronim Zoch - Mateusz Spychała, Rafał Remisz, Mateusz Żyro, Artur Bogusz - Serhij Pyłypczuk (90. Adrian Piekarski), Mateusz Radecki, Patryk Sokołowski, Laurențiu Iorga, Mariusz Rybicki (69. Robert Obst) - Patryk Klimala (87. Piotr Kwaśniewski).

Puszcza: Marcin Staniszewski - Mateusz Bartków, Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk - Patryk Fryc, Marcin Stefanik (74. Dawid Ryndak), Longinus Uwakwe, Krzysztof Drzazga (74. Dominik Zawadzki), Maciej Domański (67. Bartosz Żurek) - Marcin Orłowski.

Żółte kartki: Spychała, Bogusz, Radecki (Wigry), Stępień, Bartków (Puszcza).

Materiał oryginalny: 1 liga. Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice. Skromna wygrana Wigier - Gazeta Współczesna