11 goli w Kaszowie, 9 w Kocmyrzowie

(ART)
Borek (żółte koszulki) znów przegrał, tym razem z  Garbarnią II
Borek (żółte koszulki) znów przegrał, tym razem z Garbarnią II Artur Bogacki
Prowadząca w tabeli Skawinka wygrała swój mecz, a dzięki porażce Prokocimia powiększyła, do 5 punktów, przewagę nad resztą stawki.

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Skawinka Skawina 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Skwarczeński 25, 1:1 Bagnicki 35, 1:2 Seweryn 55, 1:3 Basista 68.

Kmita: Długopolski - MajgierI, Świerk, SkwarczeńskiI, Popowicz - Kuźma, Goryczka, Skotnicki, Więckowski (38 Jandura), Kowalik - Domański.

Skawinka: Wygaś - Grabowski (60 Sałek), Seweryn, Krauz, Matys - BasistaI, Pachacz, Mizera, Kajak - Mrowiec (85 Kulewicz), Bagnicki (75 Gałuszka).

Sędziował: Maciej Koster.

Widzów: 150.

Lider ze Skawiny pierwszy stracił gola (po rzucie rożnym strzał Świerka skutecznie dobił Skwarczeński), ale szybko wyrównał. Do tego po przerwie rozstrzygnął losy spotkania na swoją korzyść, strzelając jeszcze dwa gole. Może mecz inaczej by się potoczył, gdyby przy stanie 1:2 po lobie Jandury piłka trafiła do siatki, a nie w poprzeczkę bramki gości.

Sokół Kocmyrzów - Liszczanka Liszki 7:2 (0:0)

Po trzech porażkach w trzech pierwszych kolejkach Sokół rozwinął skrzydła. Jego dorobek w 6 następnych spotkaniach to 5 zwycięstw i remis, co przyniosło mu znaczny awans w tabeli.

W meczu beniaminków padło 9 goli - wszystkie w II połowie. Dla gospodarzy trafił Zawrzykraj, ale wkrótce wyrównał Jurecki po centrze Irzyka. Sokół minutę później odzyskał prowadzenie, gdy po podaniu Zawrzykraja trafił Włosowicz, a później rozbił rywali.

Bramki: 1:0 Zawrzykraj 47, 1:1 Jurecki 58, 2:1 Włosowicz 59, 3:1 Gamrot 64, 4:1 Brak 75, 5:1 Zawrzykraj 77, 6:1 Jagła 81 karny, 7:1 Zawrzykraj 88, 7:2 Kromka 90.

Sokół: Juszczyk - Jagła, Baś, P. Kopyść, ZimnyI (65 D. Kałkus) - Włosowicz (73 Biały), Urbaniec, Brak, Gamrot - Zawrzykraj, Smętek (80 Bodzioch).

Liszczanka: Pełka - Szewczyk, Bielach, Podsiadły, Irzyk - Chciuk, KromkaI, Dzikowski, Szymula, J. Sobesto (57 Wyroba) - Jurecki (70 Steczko).

Sędziował: Kamil Sikora. Widzów: 70.

Prokocim Kraków - Piast Wołowice 0:2 (0:1)

Patrząc na pozycje drużyn w tabeli przed tą kolejką - Prokocim był wiceliderem, a Piast plasował się w dole stawki - taki wynik uznać trzeba za sporą niespodziankę.

Miejscowi marnowali szanse. W 2 min K. Sierant z rzutu wolnego z 18 m trafił w słupek, później po jego centrach i rykoszecie Gędłek dwukrotnie sparował piłkę na poprzeczkę. Jakby tego było mało, w końcówce I połowy po kolejnym wolnym K. Sieranta futbolówka odbiła się od poprzeczki... Więcej szczęścia mieli goście. W 28 min Tomczak wygrał pojedynek biegowy z Reśką i pokonał bramkarza.

Po przerwie gospodarze atakowali, a przyjezdni groźnie kontrowali. W 78 min Tomczak podał na czystą pozycję do Widora, który miał dość czasu, by zapewnić Piastowi zwycięstwo. Wołowiczanie zrewanżowali się rywalom za porażkę w Pucharze Polski.

Bramki: 0:1 Tomczak 28, 0:2 Widor 78
.
Prokocim: Reśko - Stankiewicz, Paweł Sierant, Dolczak, Zawada - Łobodziński, M. Marut, Wójcik, Gołdowski (77 Janicki) - Olszański, K. Sierant.

Piast: Gędłek - D. MorawskiI, Kielar, D. Jasiołek, Królikowski - Kurzeja, Korczek, Ochmański, BudziaszekI - Tomczak (80 MitanaI), WidorI.

Sędziował: Maciej Wdowiak.

Widzów: 100.

Garbarnia II Kraków - Borek Kraków 3:1 (1:1)

Po pierwszej połowie był remis, bowiem Kozień najpierw pechowo interweniował przed własną bramką, a w końcówce celnym strzałem głową się zrehabilitował. Z innych ciekawych akcji - Siedlarz trafił w słupek.

Na początku drugiej odsłony po uderzeniu Piaskowskiego futbolówka odbiła się od słupka bramki gospodarzy. Lepiej przymierzył po drugiej stronie boiska M. Górecki i było 2:1. Borek nie odpuszczał i miał swoje szanse. W 85 min sytuacja się zaogniła, bo szarżującego Dąbrowskiego sfaulował Pluta.

Zdaniem gości do zdarzenia doszło w obrębie "16", ale arbiter był innego zdania i przyznał tylko rzut wolny. W doliczonym czasie gry, po akcji z Kaczorem, strzałem w dalszy róg wątpliwości rozwiał Kokoszka.

Bramki: 1:0 Kozień 14 samob., 1:1 Kozień 45, 2:1 M. Górecki 55, 3:1 Kokoszka 90+3.

Garbarnia II: Kościelnik - Piszczek, S. Zygmunt, PlutaIII[85], Kaczor - M. Górecki (76 Gruchacz), Krzeszowiak, Ząbczyk (85 Borla), Mizia (83 Kokoszka) - Siedlarz, Kuliszewski (55 Schacherer).

Borek: Ropek - DąbrowskiIII[90+1], Kozień, Kuraś, W. Piwowarczyk - Wiłkołek (75 Pachacz), Fryda, Grzesiak, Borowski (78 Mołek), Filipek (64 Hajto) - Piaskowski (75 Juras).

Sędziował: Karol Cienkosz.

Widzów: 50.

Pozowianka Pozowice - Zjednoczeni Złomex Branice 3:1 (0:0)

Po meczu trener Tomasz Kępski zrezygnował z prowadzenia drużyny z Branic.
Goście głównie się bronili. Pozowianka przełamała ich opór na początku II połowy, kiedy to P. Konik ładnie uderzył z rzutu wolnego.

Po chwili wprawdzie wyrównał Krzyk (przejął piłkę po błędzie Żelaski), ale korzystnego rezultatu Złomex nie utrzymał. Bardzo dobrze grali R. Kominiak i P. Konik, a ten ostatni mógł się cieszyć z hat tricka (trzeciego gola także zdobył z wolnego).

Bramki: 1:0 P. Konik 50 , 1:1 Krzyk 63, 2:1 P. Konik 80, 3:1 P. Konik 88.

Pozowianka: M. Cichórz - Stokłosa, Curzydło,D. Kominiak, Seremak (69 Bystroń) - T. BarcikI, P. KonikI, Żelasko, R. KominiakI (86 Korzeniowski), D. Barcik - Dąbrowski.

Zjednoczeni Złomex: Oszczypała - J. Kalisz, Dudek, D. WawrzyńczakI, Ulman (60 Przemysław Kalisz) - Rura, Satoła, Kępski, Krzyk, Dubina - Perlik.

Sędziował: Filip Magiera.

Widzów: 50.

Kaszowianka Kaszów - Podgórze Kraków 6:5 (3:1)

Festiwal strzelecki z obu stron i emocje do końca, mimo prowadzenia gospodarzy już 5:1. Zryw gości w końcówce powolił im zbliżyć się na jednego gola, ale do remisu nie udało się doprowadzić. W Kaszowiance przełamał się P. Grzesiak, który uzyskał hat tricka. W ekipie z Krakowa takim samym osiągnięciem pochwalić się może Ochałek.

Bramki: 1:0 T. Grzesiak 3, 2:0 P. Grzesiak 8, 2:1 Ochłek 10, 3:1 P. Grzesiak 31, 4:1 Sobótka 48, 5:1 Kucabiński 65, 5:2 Ochałek 70, 5:3 Kotiw 76, 6:3 P. Grzesiak 85, 6:4 M. Wiater 90, 6:5 Ochałek 90+2.

Kaszowianka: Bartyzel - Twaróg, Stanula (65 Pyla), Hajto (55 Stolarski), Łucarz - Kucabiński, S. KuśmierczykI, Armatys, Sobótka (89 Obrir), T. Grzesiak - P. Grzesiak.

Podgórze: Bednarczyk - ChryczykI, Matoga, Kotiw, Hąc (58 Sapała) - M. Wiater, Bańka, G. Pater, Zalewski (66 Anaszkiewicz) - A. Pater, OchałekI.