18 medali krakowskich karateków w V Pucharze Warsa i Sawy

Jerzy Filipiuk
Archiwum Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego
20-osobowa ekipa Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego zdobyła 18 medali w V Pucharze Warsa i Sawy, który odbył się w stolicy.

Krakowianie sięgnęli po jedenaście złotych, cztery srebrne i trzy brązowe krążki, a ponadto trzykrotnie uplasowali się na czwartym miejscu. W turnieju wzięło udział około 400 zawodniczek i zawodników z 30 klubów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Joanna Łyżwińska, Karol Chłopicki (oboje kumite i kata), Natalia Zapała, Arkadiusz Wilkosz (oboje kumite), Aleksandra Błach, Julia Cieśla, Nadia Lis, Antonina Majewska(wszystkie kata) i Mateusz Cieśla (kihon).

Drugie miejsca zajęli: Bartosz Kozioł (kumite), Dominika Kmiecik, Helena Moskwa i Wiktor Wolanin (wszyscy kata).

Na trzeciej pozycji uplasowali się: Zofia Taranczewska, Arkadiusz Wilkosz (oboje kata) i Julian Gomułka (kihon).

Tuż za podium znaleźli się: Aleksandra Błach (kumite), Michał Biesaga (kata) i Julian Gomułka (test sprawnościowy).