2. liga. Remis Garbarni Kraków w Legionowie. Mniejsza szansa na grę w barażach

Jerzy Filipiuk
Patryk Serafin w tym sezonie strzelił pięć bramek dla Garbarni Kraków
Patryk Serafin w tym sezonie strzelił pięć bramek dla Garbarni Kraków Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. W zaległym (z 17 marca) meczu 22. kolejki zajmująca piąte miejsce w tabeli Garbarnia Kraków zremisowała z plasującą się na przedostatniej pozycji Legionovią 2:2.

Legionovia (po tym meczu spadła do III ligi) przerwała zwycięską serię Garbarni (wygrała sześć poprzednich meczów), dla której remis oznacza redukcję szans na uzyskanie czwartej lokaty, premiowanej grą w barażach.

Goście mogli szybko objąć prowadzenie po strzale Szymona Kiebzaka. Potem to gospodarze częściej zagrażali rywalom. Niecelnie główkował Michał Skwarczek, z ostrego kąta i zza „16” strzelił Mateusz Leleno.

W rewanżu szansy na gola szukali Wojciech Wojcieszyński, Kiebzak i Serhij Krykun, ale znalazł ją Patryk Serafin, który skutecznie dobił piłkę wypiąstkowaną w bok przez bramkarza.

Serafin miał ochotę na gola także po przerwie, ale nie pokonał Mateusza Kochalskiego ani lobem, ani głową. Bliski szczęścia był Kiebzak, po którego strzale piłkę z końcowej linii wybił Mikołaj Grzelak. 4 minuty później po wolnym i interwencji Kozioła (obronił „główkę” Klemena Nemanicia) gola zdobył Mario Vasilj.

Legionovia ruszyła do kolejnych ataków. Dwie okazje miał Wojciech Kalinowski, trzecią wykorzystał Nemanić, któremu piłkę piętą zagrał Grzegorz Mazurek. Wyrównał Grzegorz Gawle po kornerze. Potem „setkę” zmarnował Kalinowski.

Legionovia - Garbarnia Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Serafin 25, 1:1 Vasilj 74, 2:1 Nemanić 86, 2:2 Gawle 89.

Legionovia: Kochalski - Grzelak, Waleńcik, Nemanić, Ostrowski - Leleno (62 Kalinowski), Skwarczek, Zaklika, Rybkiewicz (66 Kuśmierek) - Vasilj, Janković (62 Mazurek).

Garbarnia: Kozioł - Furtak, Wrześniewski, Kalemba, Pietras - Wójcik (87 Garzeł), Wojcieszyński, Masiuda, Krykun (77 Gawle) - Serafin (77 Siedlarz), Kiebzak (90+1 Ciesielski).

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Janković - Wójcik.