Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

20 lat Krakowskich Giełd Domów i Mieszkań - jubileusz na miarę rynku

Janusz Michalczak
Janusz Michalczak
Inicjatorzy i organizatorzy pierwszych giełd domów i mieszkań w Krakowie. Na zdjęciu od lewej: Andrzej Rymarczyk, Dorota Koźmińska, Lucyna Płonka i Jan Bulsza. Od lewej: Marek Bolek, prezes SBDiM i Elżbieta Koterba, zastępca prezydenta Krakowa
Inicjatorzy i organizatorzy pierwszych giełd domów i mieszkań w Krakowie. Na zdjęciu od lewej: Andrzej Rymarczyk, Dorota Koźmińska, Lucyna Płonka i Jan Bulsza. Od lewej: Marek Bolek, prezes SBDiM i Elżbieta Koterba, zastępca prezydenta Krakowa
Wydarzenia. To zupełnie wyjątkowe święto. Ani się obejrzeliśmy, gdy upłynął taki szmat czasu. Redakcja Dziennika Polskiego towarzyszy krakowskim giełdom od samego początku.

Okazją do świętowania było jubileuszowe spotkanie, które odbyło się podczas ostatniej, 125. Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań. Znaczenie giełd trudno przecenić, gdyż tak naprawdę to właśnie one stworzyły fundament pod m.in. organizację konferencji, szkoleń, konkursu o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i Statuetkę Złotego Sokoła, a także pod integrację środowiska budowniczych mieszkań.

Giełdy ułatwiły prezentację dokonań lokalnych krakowskich deweloperów i umożliwiły wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych branż (architektów, inwestorów, finansistów), zrzeszonych w Stowarzyszeniu Budowniczych Domów i Mieszkań.

Kraków dziś i przed laty. Jak się zmienił? [PORÓWNAJ ZDJĘCIA]

- Giełdowe, jubileuszowe spotkanie było okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla powstania naszej Giełdy - mówi Marek Bolek, prezes SBDiM. Należą do nich: Jan Bulsza, były prezes biura architektonicznego Miastoprojekt, który był głównym pomysłodawcą giełdy i udzielił jej gościny w pierwszych edycjach, Lucyna Płonka, dyrektor biura SBDiM, odpowiedzialna za organizację giełd, Dorota Koźmińska, prezes firmy deweloperskiej DK Development oraz architekt Andrzej Rymarczyk, który od początku zasiadał we władzach stowarzyszenia, odpowiedzialny przez lata za jego finanse. Wszyscy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, jako organizator Krakowskich Giełd Domów i Mieszkań, szacuje, że przez okres 20 lat imprezy te odwiedziło ponad 200 tysięcy osób. Statystycznie oznacza to, że co czwarty mieszkaniec Krakowa miał do tej pory możliwość skorzystania z tak dogodnej formy porównania oferty sprzedaży nowych mieszkań.

W jubileuszowej uroczystości uczestniczyła między innymi zastępca prezydenta Krakowa Elżbieta Koterba.

WIDEO: Co mieszkańcy Krakowa chcieliby dostać od św. Mikołaja?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski