200 goli Czerkawskiego!

RedakcjaZaktualizowano
200. gol Mariusza Czerkawskiego w NHL! Polak swego jubileuszowego gola strzelił w meczu New York Islanders - Dallas Stars (4-4).

Mariusz w NHL

Polski hokeista wystąpił w głównej roli w tym meczu. Na początku II tercji z jego podania Asham doprowadził do remisu. W 15 min tej samej tercji Czerkawski strzałem z bliska pokonał bramkarza Dallas i był znowu remis 2-2. To była 20. bramka Mariusza w NHL.
   W 59 min, po znakomitym zagraniu Czerkawskiego, Kwasza wyprowadził "Wyspiarzy" na prowadzenie 4-3. Zwycięstwo drużynie Czerkawskiego odebrał, na 7 sekund przed końcem spotkania, Guerin. Dogrywka nie dała rezultatu.
   Czerkawski ma w dorobku 18 goli, 19 asyst, łącznie 37 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.
   Wygrała drużyna Krzysztofa Oliwy Calgary z Vancouer na wyjeździe 3-2, ale Polak nie zagrał ani minuty. Nie było go nawet w składzie.
   Wyniki: Columbus - Los Angeles 3-2 (po dogrywce), New Jersey - NY Rangers 1-3, Detroit - San Jose 4-2, Chicago - Nashville 5-2, Dallas - NY Islanders 4-4, Edmonton - Atlanta 5-1, Vancouver - Calgary 2-3, Anaheim - Phoenix 5-3. (AS)
   Swego pierwszego gola w NHL Czerkawski zdobył w 1994 roku dla Boston Bruins. Do tej pory rozegrał w sezonie regularnym 684 mecze, zdobył w nich 200 goli, miał 213 asyst.