23 medale Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego

Jerzy Filipiuk
Archiwum Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego
W 23 medalami powróciła do domu 29-osobowa ekipa Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego z Pucharu Świata Dzieci, który odbył się w Genewie.

W kata indywidualnym medale zdobyli: złote: Karol Chłopicki, Martyna Świątek, Sebastian Romaniak, Bartosz Kozioł, Joanna Łyżwińska i Dominika Kmiecik, srebrne: Anna Godyń, Grzegorz Glica, Leon Chłopicki i Natalia Barańska, a brązowe Arkadiusz Wilkosza, Bartłomiej Chojnacki, Natalia Firlit, Michał Biesaga, Kamil Rak, Szczepan Rzeszutek i Maja Pasternak.

W kata drużynowym zdobywcami Pucharu Świata zostali Karol Chłopicki, Antoni Czechowski i Jakub Rys oraz Dominika Kmiecik, Natalia Jach i Natalia Firlit, Karol Chłopicki. Drugie miejsce zajęli Grzegorz Glica, Bartłomiej Chojnacki i Arkadiusz Wilkosz.

W enbu złoto wywalczyli Karol Chłopicki i Antoni Czechowski oraz Arkadiusz Wilkosz i Grzegorz Glica, a srebro Anna Godyń i Antoni Czechowski.

Prezes KKKR, sensei Rafał Wajda, był bardzo zadowolony ze wszystkich zawodników, ale najbardziej ucieszył się z sukcesu Sebastiana Romaniaka i Szczepana Rzeszutka, którzy po kilku latach walki o podium – wcześniej zawsze byli blisko strefy medalowej – w końcu odnieśli sukces na imprezie wielkiej rangi.

W Pucharze Świata Dzieci startowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 14 krajów.