29 medali Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego

Jerzy Filipiuk
Archiwum Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego
29 medali (11 złotych, 7 srebrnych, 11 brązowych) zdobyła ekipa Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego podczas  IV Ogólnopolskiego Turnieju Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Zielonej Góry.

W turnieju wystąpiło ponad 600 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w karate tradycyjne, ju-jitsu i karate kyokushin.

Z Krakowskiego KKT najlepiej spisała się Klaudia Mleko, która triumfowała w kumite (walki) i zajęła drugie miejsce w kata (formy). W obu konkurencjach na podium – na jego najniższym stopniu - stanęła także Karolina Wyporek.

Reprezentanci Krakowskiego KKT, którego prezesem i głównym instruktorem jest Rafał Wajda, wywalczyli 22 medale w kata (8-6-8) i 7 w kumite (3-1-3). Oto ich medalowe lokaty:

Kata: złoto: Zuzanna Czapnik, Ewa Czechowska, Karol Chłopicki, Kamil Rak, Joanna Łyżwińska, Sabina Miętka, Jakub Cwajda i Wiktoria Zachariasz; srebro: Wiktoria Krawiec, Maja Pasternak, Maksym Zajączkowski, Dominika Kmiecik, Natalia Barańska i Klaudia Mleko; brąz: Karolina Wyporek, Aleksandra Kosydar, Mikołaj Grzesiuk, Natalia Pietrusiak, Natalia Zapała, Zofia Taranczewska, Michał Biesaga i Małgorzata Cieślak.

Kumite: złoto: Natalia Firlit, Klaudia Mleko i Magda Mielnik; srebro: Arkadiusz Wilkosz; brąz: Sebastian Romaniak, Sara Śliwczyńska i Karolina Wyporek.