300 plus. Terminy składania wniosków o 300 plus. Kiedy...

300 plus. Terminy składania wniosków o 300 plus. Kiedy złożyć wniosek 300 zł na wyprawkę

Redakcja/AIP/x-news.pl

Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska

300 zł plus. Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek
1/4
przejdź do galerii

300 zł plus. Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek ©123RF

300 zł wyprawki na dziecko. Od kiedy będzie można składać wnioski o 300 plus? Jak złożyć wniosek 300 plus online w internecie? Zebraliśmy najważniejsze informacje o 300+. Sprawdźcie.

300 zł na dziecko wyprawki Zasady Programu. Jak dostać 300 zł na wyprawkę? Wniosek Online300 zł wyprawki na dziecko. Dla kogo 300 zł?


Program 300 zł wyprawki na dziecko przewiduje wsparcie w wysokości 300 zł dla rodziców "na szkolną wyprawkę". Rządowa wyprawka ma przysługiwać uczniom do ukończenia 20. roku życia i ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego.

- Z tego programu mogą skorzystać dzieci rozpoczynające naukę, uczące się do 20. roku życia, bądź 24., jeśli mają orzeczony stopień niepełnosprawności - wyjaśniła minister Rafalska.

Podległe jej ministerstwo szacuje, że wnioski o wsparcie 300+ złoży 3 mln 400 tys. rodzin, a roczny koszt w skali kraju osiągnie 1 mld 400 mln zł.

Pieniądze w ramach wyprawki 300 plus mają być przyznawane bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Dochody przy staraniu się o świadczenie nie miałyby znaczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+.

300 plus. Warto wiedzieć


300 Plus nie wlicza się do dochodu! Świadczenie “Dobry start” jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

300 zł na dziecko: termin składania wniosków


Podstawą do wypłacenia wyprawki 300 plus będzie wypełnienie prawidłowo wniosku i złożenie go w terminie. Pamiętajcie, że dochody przy staraniu się o świadczenie 300 plus nie będą brane pod uwagę.

Od kiedy będzie można składać wnioski, aby otrzymać 300 zł na wyprawkę dla dziecka? Wnioski drogą elektroniczną będzie można składać od lipca, a od sierpnia - tradycyjnie. Pieniądze mają dostać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wyprawka 300 plus dla uczniów miałoby być wypłacana już od sierpnia 2018 roku. Rodzice otrzymają wyprawkę dla każdego uczącego się dziecka do 18. roku życia w rodzinie, a świadczenie miałoby być wypłacane jednorazowo w sierpniu każdego roku.

Świadczenia mają zostać wypłacane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, nie później jednak niż do 30 września danego roku.

300 zł na dziecko: wniosek przez internet i droga tradycyjną


Tak, jak w przypadku programu 500 plus, wnioski o dodatek do wyprawki szkolnej 300 plus będzie można składać na 2 sposoby:

Drogą elektroniczną, albo drogą tradycyjną. Wnioski o wypłatę świadczenia dobry start będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zaś od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski składane także drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową).

- Program będzie powszechny. To rodzice będą decydować, na co wydać te pieniądze. My ufamy polskim rodzinom i wiemy, że to one najlepiej znają swoje potrzeby - przyznaje Mateusz Morawiecki.

300 zł na dziecko: do kiedy składać wnioski


Termin składania wniosków 300 plus jest jeden. Będzie upływał 30 listopada danego roku. Nie ważne, czy złożymy wniosek elektronicznie czy tradycyjnie. Świadczenia mają zostać wypłacane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, nie później jednak niż do 30 września danego roku.

300 zł na dziecko: świadczenie dobry start będzie wypłacane na wniosek:

  • rodzica
  • opiekuna prawnego
  • opiekuna faktycznego dziecka (przez opiekuna faktycznego rozumie się osobę faktycznie opiekującą się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego
  • o przysposobienie dziecka),
  • rodziny zastępczej, osoby prowadzącej rodzinny domy dziecka, dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej, dyrektora regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej
  • osobie uczącej się (czyli pełnoletniej osobie uczącą się, niepozostającej na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony)Źródło: Nto.pl

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pytanie

A.K (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Czy jako 18-latka, nie mieszkająca z Rodzicem, nie będąca na jego utrzymaniu, jednak zameldowana na stałe u niego, mogę złożyć ten wniosek samodzielnie, wpisując się jako opiekuna?
Z waszych...rozwiń całość

Czy jako 18-latka, nie mieszkająca z Rodzicem, nie będąca na jego utrzymaniu, jednak zameldowana na stałe u niego, mogę złożyć ten wniosek samodzielnie, wpisując się jako opiekuna?
Z waszych informacji wynika, że jedynie gdyby mój rodzic nie żył, lub gdybym miła z nim jakiś konflikt prawny (że tak to nazwę), mogę sama złożyć ten wniosek, co wydaję mi się nieco absurdalne.
Szczególnie, że żyję na własną rękę, a rodzic nie ma możliwości złożyć tego wniosku.
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dzieci

Milenka (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Witam.Biedniejszym rodzinom bardzo to pomoże.Dzieci będą miały w końcu nowe przybory i plecaki.A jeżeli chodzi o program dla mam które urodzą rok po roku to od teraz jest czy jakiś czas wstecz?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
300+

Kobieta (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Teraz300+ dla wszystkich uczących się do 20 r. z. , a 500+ mimo, że się uczą w liceum, to nie mają uprawnień, bo skończyli 18 lat. Sami sobie zaprzeczacie takimi przepisami i ustawami. A dzieci są...rozwiń całość

Teraz300+ dla wszystkich uczących się do 20 r. z. , a 500+ mimo, że się uczą w liceum, to nie mają uprawnień, bo skończyli 18 lat. Sami sobie zaprzeczacie takimi przepisami i ustawami. A dzieci są poszkodowane. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
300

Kobietka (gość)

Zgłoś naruszenie treści

racja!licealistą i studiujacym bardziej sa potrzebne te pieniążki

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo