300 zł na dziecko wyprawki Zasady Programu. Jak dostać 300...

300 zł na dziecko wyprawki Zasady Programu. Jak dostać 300 zł na wyprawkę? Wniosek Online

AIP

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

300 zł na dziecko Zasady programu. Jak dostać 300 zł na wyprawkę? Wniosek
1/6
przejdź do galerii

300 zł na dziecko Zasady programu. Jak dostać 300 zł na wyprawkę? Wniosek ©Tomasz Czachorowski

Nowy program "Wyprawka 300 plus, dobry start" otrzyma każde dziecko, które uczy się w szkole, a nie ukończyło 18. roku życia. Rządowa wyprawka ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jakie są kryteria i zasady programu PiS: wyprawka - 300 złotych dla ucznia? Jak i gdzie złożyć wniosek aby otrzymać 300 zł? Czy można złożyć wniosek przez internet? Kiedy można spodziewać się pierwszych przelewów?

300 zł na dziecko Wniosek. Jak otrzymać wyprawkę - 300 zł na dziecko? Zasady, Warunek300 zł na dziecko: 300 złotych to ma być stawka roczna


1 czerwca premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie ws. wyprawek szkolnych - programu 300 PLUS. Niebawem Ministerstwo Edukacji uruchomi kampanię informacyjną. Zapowiedziano, że najbliższych dniach w szkołach pojawią się plakaty informując, z których rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak i gdzie należy złożyć wniosek o wyprawkę szkolną - 300 PLUS.

300 złotych to ma być stawka roczna, która ma przysługiwać każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Pieniądze w ramach wyprawki 300 plus mają być przyznawane bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Dochody przy staraniu się o świadczenie nie miałyby znaczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku programu 500+.

300 zł na dziecko: kiedy można składać wnioski


Od kiedy będzie można składać wnioski, aby otrzymać 300 zł na wyprawkę dla dziecka? Wnioski drogą elektroniczną będzie można składać od lipca, a od sierpnia - tradycyjnie. Pieniądze mają dostać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wyprawka 300 plus dla uczniów miałoby być wypłacane już od sierpnia 2018 roku. Rodzice otrzymają wyprawkę dla każdego uczącego się dziecka do 18. roku życia w rodzinie, a świadczenie miałoby być wypłacane jednorazowo w sierpniu każdego roku.

300 zł na dziecko: wniosek przez internet


Tak, jak w przypadku programu 500 plus, wnioski o dodatek do wyprawki szkolnej 300 plus będzie można składać na 2 sposoby:

Drogą elektroniczną, albo drogą tradycyjną. Wnioski o wypłatę świadczenia dobry start będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zaś od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski składane także drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową).

- Program będzie powszechny. To rodzice będą decydować, na co wydać te pieniądze. My ufamy polskim rodzinom i wiemy, że to one najlepiej znają swoje potrzeby - przyznaje Mateusz Morawiecki.

300 zł na dziecko: termin składania wniosków


Termin składania wniosków 300 plus jest jeden. Będzie upływał 30 listopada danego roku. Nie ważne, czy złożymy wniosek elektronicznie czy tradycyjnie. Świadczenia mają zostać wypłacane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, nie później jednak niż do 30 września danego roku.

300 zł na dziecko: świadczenie dobry start będzie wypłacane na wniosek:

  • rodzica
  • opiekuna prawnego
  • opiekuna faktycznego dziecka (przez opiekuna faktycznego rozumie się osobę faktycznie opiekującą się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego
  • o przysposobienie dziecka),
  • rodziny zastępczej, osoby prowadzącej rodzinny domy dziecka, dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej, dyrektora regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej
  • osobie uczącej się (czyli pełnoletniej osobie uczącą się, niepozostającej na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony)


FLESZ: Program 300 plus - jak otrzymać wsparcie finansowe

Źródło: vivi24

Komentarze (61)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dla wszystkich?

Aga (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Czy to jest na prawdę dla wszystkich osób? Ja w tym roku wzięłam 500zł pożyczki z vivus.pl, bo nie starczyłoby mi kasy na wszystkie książki dla dzieci. Muszę na przyszłość bardziej na bieżąco...rozwiń całość

Czy to jest na prawdę dla wszystkich osób? Ja w tym roku wzięłam 500zł pożyczki z vivus.pl, bo nie starczyłoby mi kasy na wszystkie książki dla dzieci. Muszę na przyszłość bardziej na bieżąco śledzić takie rzeczy.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
300+

Dusia12 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8

Co jeśli 20 lat kończę 2 września, a idę jeszcze do szkoly ?
Należy mi się jeszcze ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przedszkole

Sassa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Witam czy nalezy sie dziecia uczeszczajacym do przedszkola?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dokumenty

aga (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Jakie dokumenty należe załaczyc do wniosku?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
300+

Ania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Chce zlozyc wniosek i ni cholery nie idzie przejsc dalej , pisze dodaj kolejne dziecko , to sasiada mam wpisac jak mam tylko jedno dziecko?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zciema

Megg (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Spróbujcie złożyć Wniosek-PORAŻKA!
Jeśli się uda to tylko klientom kilku banków-reszta w kolejke jak za czasow Prl-u.Tą stronę mogliby sobie darować.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
o co chodzi?

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

program PIS a na filmiku dziady z PO?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
300+

rodzic (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

dla kogo wreszcie te 300+, dla dzieci które nie ukończyły 18 roku życia czy do 20 roku życia - "dzieci " uczących się , podawane są różne informacje, zdecydujcie się dla kogo

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dokumenty

Mama (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Witam, czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
rafał

jjjj (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 10

morawiecki ciulu wez te 300 i jebnij sie tym w ten zakuty łeb

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo