4. liga piłkarska. Unia Oświęcim dostała lekcję od Pcimianki

Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim nie ma szczęścia do Pcimianki. Przed rokiem przegrała z nią na własnym boisku 1:4. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim na pożegnanie jesieni na własnym boisku, w słabym stylu przegrała z Pcimianką, pozwalając się jej przeskoczyć w tabeli grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej w Małopolsce. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego zajmują 7. lokatę.

Zanim oświęcimianie zorientowali się w sytuacji na boisku, przegrywali już 0:2. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Chlebda, który z łatwością minął dwóch rywali i trafił do siatki. Potem, z rzutu karnego, podyktowanego za rękę Bartosza Praciaka, prowadzenie gości podwyższył Michał Banik.

Goście przed przerwą mogli zdobyć jeszcze kilka goli. W oświęcimskim klubie podkreślali, że piłkarze nie przestawili zegarków na czas zimowy, bo zaczęli grać dopiero w drugiej połowie. - Za pierwszą połowę było mi wstyd za zespół – stwierdził Andrzej Kirejczyk, kierownik Unii.

Po zmianie stron honorową bramkę dla oświęcimian, po zagraniu z rzutu rożnego, zdobył Marcin Pluta. Grę gospodarzy nieco ożywiło pojawienie się na boisku Patryka Lichoty. To było jednak zbyt mało, żeby myśleć nawet o remisie.

Unia Oświęcim – Pcimianka Pcim 1:3 (0:3)
Bramki:
0:1 Chlebda 8, 0:2 Michał Banik 12 karny, 0:3 Sane 28, 1:3 Pluta 68.

Unia: Stępień – Rzeszutko, Pluta, A. Ryś, Mrowiec (46 Lichota) – Wilczak, Janiczak, Jończyk, Snadny (65 Pacyga) – A. Czapla, Praciak.

Pcimianka: Jękot – Zięba, Sadio, Pandyra, Silczuk – J. Czapla, Michał Banik (80 Maciej Banik), Wrześniak (87 Zdebski), Luberda (82 Dziadkowiec), Chlebda (46 Chibueze) – Sane.

Sędziował: Dominik Hebda (Brzesko). Żółte kartki: Pluta, Praciak, Rzeszutko, Jończyk – Pandyra, J. Czapla, Sadio. Widzów: 40.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: 4. liga piłkarska. Unia Oświęcim dostała lekcję od Pcimianki - Gazeta Krakowska