5 powodów, dla których warto wybrać depilację laserem Vectus

5 powodów, dla których warto wybrać depilację laserem Vectus

Materiał informacyjny

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

5 powodów, dla których warto wybrać depilację laserem Vectus
Nie bez powodu od lat depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Pozwala na szybkie i trwałe usunięcie owłosienia z praktycznie każdego obszaru ciała. Od kiedy propozycja ta po raz pierwszy pojawiła się na rynku, sukcesywnie ją doskonalono.
5 powodów, dla których warto wybrać depilację laserem Vectus
Dlatego obecnie korzystać możemy z najnowocześniejszych rozwiązań, czego najlepszym przykładem jest laser diodowy Vectus. To innowacyjny, najbardziej efektywny sprzęt, którego mechanizm działania przez lata opracowywany był przez zespół naukowców z Harvard University. Jakie są inne powody, dla których warto wykonać depilację właśnie laserem Vectus?

Nr 1 - Skuteczność!

Laser Vectus wyróżnia się przede wszystkim skutecznością! To zasługa zastosowania najnowocześniejszych technologii, jak na przykład czytnik melaniny Skintel. Dzięki temu urządzenie samodzielnie dokonuje pomiaru barwnika w skórze i automatycznie dostosowuje do niego moc lasera. Dzięki temu mamy pewność, że działanie wiązki nie będzie za słabe.

Depilacja laserowa przeprowadzana jest w seriach, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu i nie na każdym etapie zabiegi są równie skuteczne. Podczas cyklu spotkań usuwa się nawet 95% owłosienia. Pozostałe 5% to te włoski, które nie znajdowały się z fazie wzrostu. Istnieje możliwość, że pojawią się w ciągu roku od ostatniej wizyty. W takim wypadku z łatwością pozbędziemy się ich podczas jednej, dodatkowej wizyty – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica

Więcej na temat depilacji laserowej: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Nr 2 - Praktyczny brak bólu

Dla wielu pacjentów ogromne znaczenie ma ewentualny ból podczas zabiegów. W przypadku lasera Vectus, wszelki dyskomfort ograniczono poprzez zastosowanie technologii Advanced Contact Cooling. Jest to specjalny system, który chłodzi skórę podczas zabiegów, co ogranicza wszelkie nieprzyjemne odczucia. Zabieg jest na tyle bezbolesny, że w wielu przypadkach nie ma konieczności stosowania kremu znieczulającego– mówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica, oferującą depilację laserem Vectus w Gdańsku

Nr 3 - Bezpieczeństwo

Co niezwykle istotne, zabiegi wykonywane laserem Vectus są bardzo bezpieczne. Ponownie, wynika to z zastosowania najnowocześniejszych technologii, jak wspomniany czytnik Skintel oraz system Advanced Contact Cooling. Pierwsze z rozwiązań gwarantuje, że moc lasera nie tylko nie będzie za słaba (co wpływa na skuteczność), ale też nie będzie za silna, dzięki czemu nie dochodzi do poparzeń. Podobną funkcję spełnia system chłodzący.

Nr 4 - Szybkość

Zabiegi depilacji laserem Vectus trwają bardzo krótko – pozbycie się włosów spod pach to tylko dwie minuty. W dużej mierze jest to efekt zastosowania rozwiązania Photon Recycling, dzięki któremu urządzenie wykorzystuje światło odbijane przez skórę.

Nr 5 - Koniec z wrastającymi włoskami i zapaleniem mieszków włosowych

Wrastające włoski (włoski, które nie zdołały przebić się przez skórę i zaczęły się pod nią skręcać) oraz zapalenie mieszków włosowych (stan zapalny, któremu towarzyszą wypełnione płynem krosty) to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, których trudno się pozbyć. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale często powodują ból, swędzenie i pieczenie. Jednocześnie oba te problemy ściśle wiążą się z goleniem oraz depilacją. Dlatego też w takich przypadkach, wielu dermatologów zaleca udanie się właśnie na zabieg depilacji laserowej. Dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie? Bo pozbywamy się źródła problemu – włosków, a wraz z nimi konieczności golenia i depilacji. Warto przy tym wspomnieć, że podczas zabiegów laserem Vectus bez problemu usuwa się również wrośnięte włosy.

Czytaj więcej na depilacjaVectus.pl

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 27 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »