7 medali judoków Wisły Code

FIL
Trener Marek Tabaszewski miał do dyspozycji 2 seniorów, 4 młodzieżowców i 2 juniorów. Jego podopieczni zdobyli dwa medale: srebrny Mariusz Dziura w kat. 81 kg i brązowy Artur Kłys w kat. 60 kg. Dziuba w półfinale pokonał wicemistrza świata juniorów Antoniego Chmielewskiego (Gwardia Warszawa), a w finale przegrał, otrzymując karę za pasywność, z Robertem Krawczykiem (Czarni Bytom). Kłys w pierwszej walce uległ Marcinowi Pintarze (Gwardia Warszawa). Krakowianin prowadził na wazari, ale chwila nieuwagi kosztowała go porażkę. Mimo to dotarł do strefy medalowej. Kategorię tę wygrał Dariusz Świercz (Śląsk Wrocław). - Artur rano miał 37,3 stopnia gorączki. Mimo to chciał walczyć, by zdobywać punkty do rankingu - podkreślił Tabaszewski.

W III rzucie Grand Prix i MP federacji Gwardia

W Gdańsku odbył się III rzut Grand Prix seniorów w judo. Wzięło w nim udział 133 zawodników z 33 klubów, w tym 8-osobowa ekipa Wisły Code Kraków.
   IV rzut GP odbędzie się w najbliższy weekend w Opolu, a finał indywidualnych mistrzostw Polski - w którym wystartuje po 16 zawodników, wyłonionych na podstawie 4 wcześniejszych rzutów - 5 października w Gdańsku.
   W Szczytnie odbyły się mistrzostwa Polski federacji Gwardia. W rywalizacji juniorów młodszych startowało 92 zawodników z 13 klubów, w tym 14-osobowa ekipa Wisły Code Kraków. Podopieczni Tabaszewskiego sięgnęli aż po 5 medali. "Złoto" wywalczyli Piotr Skórski w kat. 60 kg i Krzysztof Węglarz w kat. 81 kg, "srebro" Mariusz Wiśniowski w kat. 50 kg i Marcin Mosór w kat. 73 kg, a brązowy Radosław Migas w kat. 66 kg. Ponadto piąte miejsca zajęli: Robert Legutko w kat. 50 kg i Jarosław Surga w kat. 66 kg.