8 goli Król nie pomogło

(PAN)
II liga piłkarek ręcznych. Kolejnej porażki doznały szczypiornistki Cracovii, które przegrały w Gliwicach.

Sośnica Gliwice – KS Cracovia 1906 29:24 (12:9)
Bramki dla Cracovii: Król 8, Blak 5, Franczyk 5, Klima 4, Orłowska 1, Gujda 1.

Piłkarki ręczne Cracovii zaczęły mecz nieźle i długo utrzymywał się rezultat remisowy. W 23 min było 8:8, w końcówce pierwszej połowy czterobramkową przewagę uzyskały gospodynie.

Po przerwie krakowianki starały się odrabiać straty. Ponownie skutecznością błysnęła Agata Król, ale nawet jej osiem bramek nie pomogło „Pasom” wywalczyć zwycięstwa. W 53 min było 23:20, ale końcówka zawodów należała do Sośnicy.

Szef sekcji piłki ręcznej Cracovii Janusz Jarczyński wszedł w skład nowego zarządu Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Prezesem został ponownie Zbigniew Gorączko, wiceprezesami Michał Spieszny i Włodzimierz Łabno, skarbnikiem Teresa Pach, a do zarządu weszli jeszcze Jan Sowa oraz Rafał Łabuz. Przewodniczącym Kolegium Sędziów został Paweł Franczak.