Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

8. Kraków Business Run 2019. Utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego w Krakowie [niedziela 8 09]

Jerzy Filipiuk
Jerzy Filipiuk
Rywalizacja podczas 7. Business Run Kraków 2018
Rywalizacja podczas 7. Business Run Kraków 2018 Aneta Żurek
Ósma edycja sztafetowego biegu charytatywnego Kraków Business Run odbędzie się już w najbliższą niedzielę 8 grudnia. Sprawdźcie, jakie w związku z tym czekają utrudnienia i zmiany w ruchu drogowym na ulicach Krakowa w godz. 6-14.

8. Kraków Business Run - zmiany w organizacji ruchu drogowego

W dniu 8 września 2019 roku dla ruchu kołowego zostaną zamknięte drogi, po których prowadzić będzie trasa biegu.

Od godz. 6.00 – wyłączenie z ruchu drogi wewnętrznej Rynku Głównego (linii C-D) – odcinka pomiędzy ul. Szczepańską a ul. św. Anny.

Pozostałe ulice znajdujące się na trasie biegu zostaną zamknięte ok. godziny 10.00. Na trasie biegu będą obowiązywały zakazy ruchu w obu kierunkach. Dodatkowo, istniejący postój dorożek na Rynku Głównym w dniu 8 września 2019 roku będzie nieczynny.

W związku z zamknięciem ul. Św. Idziego oraz ul. Podzamcze (do ul. Straszewskiego), wyjazd z ul. Droga do Zamku oraz istniejącego parkingu przy ul. św. Idziego będzie możliwy tylko w kierunku ul. Stradomskiej – w związku z przecięciem trasy biegu ruch odbywał się będzie na zasadzie chwilowej przerwy w tymże.

Wyjazd z ul. Straszewskiego odbywał się będzie wyłącznie w kierunku ul. Powiśle.

Organizatorzy imprezy zwracają się z prośbą o dokonanie zaopatrzenia firm wewnątrz pierwszej obwodnicy (zlokalizowanych przy ulicach na trasie biegu lub dla których ww. ulice stanowią jedyny dojazd) do godz. 9.00.

Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe.

W związku z zamknięciem ul. św. Idziego i ul. Podzamcze został wytyczony objazd ul. Dietla, Most Grunwaldzki, ul. M. Konopnickiej do ul. Zwierzynieckiej.

Od ok. godz. 10.00 do ok. godz. 13.30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa na ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej.

Droga dla rowerów oraz pieszych na ul. Bernardyńskiej, jak i na Górnym Bulwarze Wiślanym (obok pomnika Smoka Wawelskiego) będzie nieczynna w godz. 6.00-14.00.

Dla samochodów pozostawionych na ul. Św. Tomasza (odcinek od strony ul. Floriańskiej) oraz ulicach przyległych przygotowany zostanie korytarz wyjazdowy na ul. Sławkowskiej w kierunku ul. Basztowej. Od strony Placu Szczepańskiego – tj. z Placu Szczepańskiego, ul. Szewskiej, ul. Św. Anny, ul. Franciszkańskiej – możliwy będzie tylko wyjazd w stronę ul. Dunajewskiego/ul. Podwale, pod nadzorem osób uprawnionych do kierowania ruchem.

W związku z koniecznością ograniczenia ruchu kołowego na trasie biegu – brak będzie możliwości wjazdu (od I Obwodnicy) w kierunku Rynku Głównego ulicami: Sławkowską, Plac Szczepański, Szewską, św. Anny, Franciszkańską, Poselską.

8. Kraków Business Run 2019 - trasa

Trasa biegu liczyć będzie 3,8 km (start o godz. 10.30, przewidywane zakończenie o godz. 13.30). Start na drodze wewnętrznej Rynku Głównego, na wysokości skrzyżowania z ul. Szewską, następnie: ul. Sławkowską, w lewo Plantami (wzdłuż ul. Basztowej, ul. Podwale, ul. Dunajewskiego, Straszewskiego) do ul. Podzamcze, ul. Podzamcze, wbiegnięcie na dach CORT, Bulwar przy pomniku Smoka Wawelskiego, chodniki wzdłuż ul. Bernardyńskiej, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny linia E-F, linią C-D do mety (zlokalizowanej tam, gdzie start).

Poland Business Run 2018 na Runku Głównym w Krakowie

Kraków Business Run 2019. Biegowe emocje w niedzielę 8 wrześ...

Kraków. Biegi nocne na Łąkach Nowohuckich. Letnia edycja Now...

18. PZU Cracovia Maraton 2019. Tysiące biegaczy wyruszyło na...

18. PZU Cracovia Maraton 2019. Tysiące biegaczy wyruszyło na...

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski