8 minut i dwa karne. Limanovia walczyła z Wolanią. Horror Sokoła Słopnice. Pachnie awansem

Remigiusz Szurek
Piłkarze z Limanowej walczą w 4. lidze małopolskiej
Piłkarze z Limanowej walczą w 4. lidze małopolskiej MKS Limanovia
Piłkarze MKS Limanovii występujący na co dzień w rozgrywkach czwartej ligi małopolskiej zremisowali przed własną publicznością z Wolanią Wola Rzędzińska 1:1. Podobnie zapunktował Sokół Słopnice dzieląc się punktami z BKS w Bochni, czyli bezpośrednim rywalem w walce o awans z piątej ligi małopolskiej wschodniej.

W meczu Limanovii emocje były już od samego początku. W 5. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni skutecznie egzekwując rzut karny (Michoń) po faulu Kadousa. Trzy minuty później rezultat spotkania, także z jedenastu metrów, ustalił Kurczab. Chwilę wcześniej ręką w obrębie „szesnastki” zagrał bowiem jeden z graczy Wolanii. Limanowianie mieli swoje okazje bramkowe, ale nie potrafili ich wykorzystać. Koniec końców wywalczyli punkt notując przy okazji trzeci mecz z rzędu bez porażki.

- To cenny punkt, który dopisujemy do swojego dorobku. Trudno było przedrzeć się przez zasieki postawione przez przeciwników. Mimo prób z naszej strony to nam się ostatecznie nie udało. Szkoda, bo zabrakło nam tego piłkarskiego szczęścia – komentuje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Zegarek.

Jak dodaje opiekun limanowskiego czwartoligowca, każdy punkt trzeba szanować.

- W każdym ze spotkań walczymy o pełną pulę, ale gdy to się nie udaje, dobrze mieć na koncie jakikolwiek punkt. W najbliższej kolejce czeka nas trudny mecz w Muszynie z Popradem, ale tak jak zawsze pojedziemy tam z chęcią wywalczenia kompletu „oczek” – zauważa trener Zegarek.

Na siedem kolejek przed końcem rywalizacji w czwartej lidze Limanovia ma w dorobku 34 pkt, co daje jej trzynastą pozycję w tabeli. Nad szesnastą Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska – pierwszą z drużyn w strefie spadkowej, MKS ma sześć „oczek” przewagi.

Program 28. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Piątek. Beskid Andrychów - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, 18.

Sobota. Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - LKS Jawiszowice, 11; Dalin Myślenice - Unia Oświęcim, 16; Poprad Muszyna - Limanovia Limanowa, 11; Lubań Maniowy - Wiślanie Jaśkowice, 12; Wierchy Rabka Zdrój - Radziszowianka Radziszów, 16.30; Glinik Gorlice - Barciczanka Barcice, 16.

Niedziela. Wolania Wola Rzędzińska - Okocimski KS Brzesko, 11; Słomniczanka Słomniki - Orzeł Ryczów (słomniczanie wycofali się z rozgrywek po rundzie jesiennej).

Sokół Słopnice bliżej

Piłkarze Sokoła dowodzeni przez trenera Dawida Sudera w miniony weekend zanotowali cenny remis na boisku bezpośredniego rywala w walce o awans. W Bochni słopniczanie zremisowali 1:1 zdobywając gola autorstwa Golińskiego w piątej minucie doliczonego czasu gry! To właśnie BKS (aktualnie piąty) przez długi czas zajmował pozycję wicelidera premiowaną bezpośrednią promocją do czwartej ligi, ale ostatnie wyniki sprawiły, że to Sokół zajął miejsce zespołu z powiatu bocheńskiego.

„Drużyna z charakterem - zawsze do końca!” - napisano w pomeczowej relacji na profilu klubu w mediach społecznościowych.

Na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu Sokół ma 52 punkty, o siedem mniej od liderującej Watry Białka Tatrzańska i o trzy więcej od trzeciego w tym momencie GKS Drwinia. W najbliższym meczu słopniczanie podejmą Radłovię Radłów, trzeci zespół od końca.

Program 25. kolejki rozgrywek piątej ligi w grupie małopolskiej wschodniej:

Sobota. Bocheński KS - Tarnovia Tarnów, 17; Tuchovia Tuchów - GKS Drwinia, 18; Dunajec Nowy Sącz - Zalesianka Zalesie, 16; Watra Białka Tatrzańska - Orkan Szczyrzyc, 14.30; GLKS Gromnik - Kolejarz Stróże, 17.

Niedziela. Sokół Słopnice - Radłovia Radłów, 17.30; Dunajec Zakliczyn - Metal Tarnów, 17; Korona Niedzieliska - Jarmuta Szczawnica (goście wycofali się z rozgrywek).