Clavia Świątniki Górne - Topór Tenczyn 5:4 (2:1)

Bramki: Burda 2, Mrowca, Wolsza, Kantor - Flaga, Filipek, D. Wójcik, M. Wójcik.

Clavia: Sarga - A. Burda, Koza, G. Małucha, Tylek, Baran, Wolsza, Mrowca, Pitala, K. Burda, Żak oraz Kantor, Wilkosz, D. Małucha.

Topór: A. Wójcik - Wietrzyk, Jarzmik, Gracz, Klakurka, Wróbel, M. Wójcik, Filipek, Flaga, Michalak, Mucha oraz D. Wójcik, G. Wójcik.

Niesamowity mecz. Goście prowadzili 0:1, potem było 3:1, 3:3, i 4:4. Zwycięską bramkę zdobył w ostatniej minucie Tomasz Mrowca bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Ozdobą zawodów była bramka Bartłomieja Wolszy, który przymierzył z 35 metrów pod poprzeczkę.

(PAN)

Tempo Rzeszotary - Mogilany 3:1 (1:0)

1:0 Ł. Kotaś 39, 1:1 Klim 52, 2:1 Podsiadło 71, 3:1 Miśkiewicz 90.

Sędziował Paweł Baran. Żółta kartki: Podsiadło - Klim 2, Marzec, Fąfrowicz. Czerwona kartka Klim 75 (za dwie żółte). Widzów 250.

Tempo: M. Kotaś - Malinowski, Gągol, Gawęda, T. Burda - Lasek (63 Tylek), Kozioł, Ł. Kotaś, Kornio - Podsiadło (85 Miśkiewicz), Bitka (88 D. Burda).

Mogilany: Żurek - Suder, Karski, Smalerz, Fąfrowicz (65 Sroka) - Marzec, Ptaszek, Badań, Wilkołek - Klim, Bobek.

Po wielu latach przerwy spotkały się drużyny, których zaprzyjaźnieni kibice licznie przybywają na wzajemne potyczki, a mecze są zazwyczaj emocjonujące. Tak było i tym razem.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a każdy zespół miał dwie-trzy okazje bramkowe, które mogły zakończyć się golem. Goście próbowali szczęścia strzałami z dystansu, a uderzenia Marca oraz Badonia nieznacznie mijały słupek bramki M. Kotasia. Gospodarze mieli kapitalną okazję w 20 min, gdy w zamieszaniu z 7 m strzelał Kozioł, ale trafił wprost w bramkarza. Po kolejnym dośrodkowaniu i niepewnym piąstkowaniu Żurka piłka spadła pod nogi Ł. Kotasia i były gracz Mogilan z bliska wpakował piłkę do siatki.

Zaraz po przerwie mogło paść wyrównanie, gdy z bliska z powietrza strzelał zamykający akcję Fąfrowicz, ale piłka minęła poprzeczkę. Chwilę później znakomicie zachował się Klim, który opanował górną piłkę i strzałem z półobrotu doprowadził do wyrównania.

Później, tak jak w poprzednich meczach, gracze Mogilan oddali inicjatywę. Tempo więc ruszyło do ataków, a nie do zatrzymania był tego dnia Podsiadło. Najpierw po dośrodkowaniu Kornio główkował w spojenie słupka z poprzeczką. W 71 min akcję wyprowadził Bitka, zagrał na lewo do Podsiadły, który po minięciu obrońcy strzelił płasko i mimo rozpaczliwej interwencji Żurka piłka wylądowała w siatce. Po chwili znowu strzelał Podsiadło, który wbiegł przed obrońców, ale tym razem piłka trafiła wprost w Żurka.

Goście nie potrafili zagrozić już bramce Tempa, a w dodatku z gry wyautował się Klim, który po ostrym ataku na Gawędę zaliczył drugi żółty kartonik.

W samej końcówce fatalnie z piłką minął się bramkarz gości Żurek, który swego czasu przez trzy sezony bronił bramki Tempa i rezerwowy Miśkiewicz z kąta strzelił do siatki.
(dar)

W innych meczach: Krakus Swoszowice - Pasternik Ochojno 0:7 (0:1), Szymski 3, Grudzień 3, Włudyka; Iskra Głogoczów

- Rudnik 0:4 (0:1), Gogola 2, Klimczyk, Filipek; Wrzosy Osieczany - Wróblowianka 0:1 (0:0), Guzik; Wicher Stróża - Zielonka Wrząsowice 0:2 (0:0), Nogieć; Cyrhla Krzczonów - Sęp Droginia 2:4; Skalnik Trzemeśnia - Dziecanovia 1:4.

1.   Rudnik   14   35   37-11

2.   Dziecanovia   13   32   40-20

3.   Tempo   14   30   31-13

4.   Mogilany   14   27   35-21

5.   Zielonka   14   27   32-20

6.   Wróblowianka   14   26   33-15

7.   Pasternik   14   23   36-15

8.   Wrzosy   14   19   30-23