A klasa Tarnów

STM
Tak wyglądało wczoraj boisko w Lisiej Górze, gdzie miał grać miejscowy Orzeł i Dąbrovia II (grupa III) Fot. Jarosław Boduch
Grupa I

Żubr Gawłówek - Czarni Kobyle 4-3 (3-0), M. Kaźmirek 20, T. Wilk 25, Duda (samobójcza) 30, Rakoczy 81 - Banat (karny) 62, Krzywda 76, Gabryś 90+2. Spotkania: Błyskawica Proszówki - Promień Mikluszowice, Borek - Błękitni Krzeczów, Piast Łapanów - Tarnavia Tarnawa, Raba Książnice - Ceramika Muchówka, Raba Niedary - Macierz Lipnica Murowana i Trzciana 2000 - Tęcza Świniary nie odbyły się, gdyż boiska po opadach deszczu nie nadawały się do gry.

Grupa II

Sokół Maszkienice - Olimpia Bucze 3-1 (2-0)

1-0 Tomczyk 11, 2-0 A. Węgrzyn 42, 2-1 Duda 76, 3-1 Tomczyk 81. Sędziował K. Dynarowicz z Tarnowa. Żółte kartki: Borowiec, Kuras. Widzów 100.

Sokół: Kalemba - Kuras, Pytka, Rogóż (73 Kural) - Maciaś, A. Węgrzyn, Słupski, M. Węgrzyn, Kubala (70 Hajdo) - Gurgul (75 Świerczek), Tomczyk (86 K. Węgrzyn).

Olimpia: Witek - P. Boruta, B. Boruta, Wójtowicz - Cichostępski (46 Rysiewicz), Borowiec, Duda, Styrna, K. Kania, F. Kania (83 Lalik), Grabania.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. W 2 min M. Węgrzyn lobując Witka, uderzył tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi nad bramką strzelił z 15 m Borowiec. Prowadzenie objął w 11 min Sokół, gdy Tomczyk po przejęciu podania od M. Węgrzyna pewnie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Olimpii. W 18 min Kalemba uporał się z lobem Wójtowicza, sześć minut później Witek obronił natomiast strzał "przewrotką" Kubali. Bramkarz gości skutecznie interweniował również w 36 min, broniąc "główkę" Tomczyka. W 42 min ten ostatni "zakręcił" w polu karnym obrońcami i zagrał na 7. metr, a Andrzej Węgrzyn podwyższył na 2-0, sprawiając sobie tym samym prezent na 24. urodziny (razem z nim świętował jego brat bliźniak, Marek). Dwie minuty później mogło być 3-0, ale Tomczyk przegrał pojedynek z Witkiem.

Pierwsze minuty po zmianie stron należały do Olimpii. W 48 min Kalemba obronił jednak strzał z dystansu Dudy, a cztery minuty później P. Boruta przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła. W odpowiedzi dwukrotnie minimalnie niecelnie główkował Tomczyk: w 56 min po centrze z prawej strony Świerczka oraz w 60 min po dośrodkowaniu Słupskiego z rzutu wolnego. W 76 min kontaktową bramkę strzelili goście - Duda po minięciu obrońcy uderzył z 16 m przy słupku. Wygraną gospodarzy przypieczętował sześć minut później, po indywidualnej akcji, najlepszy na boisku Tomczyk.

W pozostałych meczach: Pogórze Gwoździec - Arkadia Olszyny 2-3 (2-0), Tokarczyk 15, D. Macheta 35 - Gołąb 49, 72, Budyn 85; Victoria Bielcza - Andaluzja Rudy Rysie 4-0 (1-0), Gibała 1, 54, Wojdak 48, Kądziołka 86. Spotkania: Dunajec Mikołajowice - Iva Iwkowa, Korona Niedzieliska - Kłos Łysa Góra, Sokół Borzęcin Górny - Uszew, Sokół Maszkienice - Olimpia Bucze, Strażak Mokrzyska - Poręba Spytkowska i Victoria Porąbka Uszewska - Jadowniczanka Jadowniki nie odbyły się gdyż boiska po opadach deszczu nie nadawały się do gry.

Grupa III

Ava Grądy - Ilkowice 4-2 (3-1), D. Czupryna 5, 20, 41, Niejadlik 58 - Barwacz 33, Armatys 60; Mędrzechów - Polan II Żabno 4-3 (0-1); Ciepiela 80, 85, Z. Ziętara 58, R. Woliński 72 - Pięciorek 5, Zieliński 56, Liro 62; Unia Gorzyce - Wolania Wola Żelichowska 0-0; Wietrzychowice - Victoria Szarwark 0-3 (0-2), Barszcz 2, Wojcieszek 30, Moździerz 60. Spotkania: Brzezówka - Ikar Odporyszów, Dunajec Ujście Jezuickie - Radłovia Radłów, Orzeł Lisia Góra - Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska i Strażak Karsy - Łęgovia Łęg Tarnowski zostały odwołane, gdyż boiska po opadach deszczu nie nadawały się do gry.

Ryglice - Zorza Zaczarnie 1-4 (0-2)

0-1 K. Foszcz 20, 0-2 Jagiełło 43, 1-2 Siedlik 52, 1-3 Stach 54, 1-4 J. Kapustka 60. Sędziował J. Nosek z Tarnowa. Żółta kartka: Jodłowski. Widzów 70.

Ryglice: Jamróz - Cetnarowski, Mądel, Mikrut, Nowak, Jodłowski, Sarad, Zając, Siedlik - Parlewicz, Jękot.

Zorza: Starzec - M. Kapustka, Opałka, T. Kapustka - Jagiełło, Nytko (46 J. Kapustka), M. Foszcz, K. Foszcz, Iwaniec - Stach, Zegar.

Rozgrywane w Zaczarniu spotkanie zakończyło się pewną wygraną zdecydowanie wyżej klasyfikowanego w tabeli zespołu Zorzy. Drużyna ta objęła prowadzenie w 20 min, gdy po strzale K. Foszcza piłka odbiła się od jednego z obrońców Ryglic i wpadła do bramki. Wynik do przerwy ustalił na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Jagiełło, pokonując Jamroza ładnym strzałem z rzutu wolnego z 28 m, po którym piłka trafiła w prawy górny róg bramki.

W 52 min dość niespodziewanie kontaktowego gola zdobyli piłkarze Ryglic. Iwaniec chciał wówczas wymusić rzut wolny w środkowych rejonach boiska, tymczasem przeciwnicy przeprowadzili szybką akcję, Siedlik minął wychodzącego z bramki Starca i umieścił piłkę między słupkami. Odpowiedź Zorzy była jednak bardzo szybka. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Stach, a po godzinie gry gola pieczętującego zwycięstwo Zorzy zdobył wprowadzony na boisko po przerwie J. Kapustka.

(STM)

W pozostałych meczach: Burzyn - Gosłavia Gosławice 4-2 (1-0), Nalepka 19, 75, Mateusz 63, Borgula 90 - Kieroński 53, 85; Rudka - Biała Lubaszowa 0-2 (0-2), Dydek 10, Szczerba 43; Rybitwa Ostrów - Pogórze Pleśna 0-1 (0-0), Hajdo 73; Szynwałd - Bobrovia Bobry Bobrowniki Małe 2-3 (2-0), Słupek 23, Kozak 37 - M. Fudalej 62, Chrobak 74, K. Zamiatała 89. Spotkania: KSUS Śmigno - Victoria Koszyce Małe, LUKS Skrzyszów - Błękitni Tarnów i Metal Tarnów - Huragan Buchcice nie odbyły się, gdyż boiska po opadach deszczu nie nadawały się do gry.
1. Zorza 24 51 65-30

2. Skrzyszów 22 46 60-23

3. Śmigno 22 43 51-29

4. Huragan 22 38 50-36

5. Bobry 23 36 47-42

6. Burzyn 23 35 63-66

7. Gosłavia 23 33 45-41

8. Rybitwa 23 33 34-33