Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

A może połączyć wakacje z pielgrzymką?

Patrycja Migiel
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach prowadzone jest przez księży pallotynów. Wzniesione jako wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu.
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach prowadzone jest przez księży pallotynów. Wzniesione jako wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu. Fot. Archiwum
Region. Sporządziliśmy dla turystów listę sanktuariów na Podhalu. Z nami znajdziesz słynące z cudów miejsca religijnego kultu.

Turystyka pielgrzymkowa to obecnie jedna z najsilniej rozwijających się branży w Polsce. Z danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że tylko w zeszłym roku aż 6 milionów osób z naszego kraju wybrało się w podróż by nie tyle odpoczywać, ile oddać się modlitwie w miejscu słynącym np. z objawień.

Okazuje się, że także podczas zwykłych wakacji pod Tatrami nie trzeba spędzać całych dni na tatrzańskich szlakach.

W pobliżu Zakopanego znajduje się aż 6 sławnych sanktuariów, w których wiele osób wymodliło już dla siebie czy swych rodzin prawdziwe cuda.

- Region religijny to i świątyń mamy sporo - mówi Maria Gruszkowa, mieszkanka Zakopanego. - Ja sama najczęściej modlę się w kościele na zakopiańskich Krzeptów-kach. Górale zbudowali go w podzięce za to, że Bóg ocalił życie Jana Pawła II po zamachu w 1981 r.

Sławnych światyń jest jednak w górach więcej. Warto odwiedzić np. te w Ludźmierzu czy słowackiej Lewoczy. Obie posiadają słynące z wielu cudów i uzdrowień wizerunki Matki Boskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski