A prowadzili już 2:0...

Kęczanie mocno skomplikowali sobie tą porażką sytuację w tabeli FOT. ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
I LIGA SIATKARZY. Goście nie utrzymali przewagi, miejscowi wygrali pierwszy raz u siebie

AGH 100RK Kraków - Kęczanin 3:2 (25:27, 21:25, 25:20, 25:17, 15:10)

AGH 100RK: Kosiek, Łaba, Akala, Ferek, Szumielewicz, Mucha, Luks (libero) oraz Galiński, Szałański, Dzierwa, Obuchowicz.

Kęczanin: Maciończyk, Kantor, Mysera, Zarankiewicz, Janiak, Pietraszko, Toczko (libero) oraz Gaweł, Faron, Popik, Biegun.

Faworytem pierwszego spotkania natym poziomie pomiędzy tymi drużynami byli kęczanie. Przemawiały zanimi statystyki, bowiem wtym sezonie punktują głównie nawyjazdach, aAGH 100RK dosoboty nie tylko nie wygrał we własnej hali, ale nawet nie wzbogacił się o**żadne "oczko".

Po pierwszych dwóch setach goście realizowali zaplanowany scenariusz, choć winauguracyjnej odsłonie pomogli im nieco rywale, którzy długo prowadzili imieli nawet dwie piłki setowe. Nieco zamieszania wprowadziły jednak zmiany wobozie beniaminka, asami zawodnicy też zaczęli się gubić. Fakt ten postanowili wykorzystać podopieczni Marka Błasiaka, bowiem najpierw Mateusz Zarankiewicz celnie zaatakował, a**następnie przez blok nie przedarł się Krzysztof Ferek.

W drugiej odsłonie przyjezdni również popisowo rozegrali końcówkę, awielki udział wsukcesie mieli przyjmujący Marcin Kantor iJakub Gaweł, który szybko zmienił niepewnego Piotra Janiaka idokońca nie schodził zparkietu. Licznie zgromadzeni fani zKęt szykowali się więc dopowrotu dodomu potrzecim secie. Wnim ich ulubieńcy zaczęli odprowadzenia 2:0, lecz znowu decydujący był finisz.

Długo gra toczyła się punkt zapunkt, ale wkońcu krakowianie przełamali Kęczanina, któremu nie pomogły ani zmiany, ani czas wzięty przez trenera. Zarankiewicz tym razem w**ostatniej akcji nie zdołał ominąć bloku.

Poniesieni tym triumfem gospodarze zdecydowanie wygrali kolejny set, awtie-breaku zacięta rywalizacja toczyła się jedynie dostanu 7:7. Kolejne trzy akcje padły łupem AGH 100RK ina**tym emocje się skończyły. Kęczanin przegrał "wygrany" mecz.

Prestiżowa porażka nieco skomplikowała sytuację ekipy zKęt wtabeli. Przewaga nadAGH 100RK zmalała do4 punktów, zato zwiększyła się strata doPekpolu Ostrołęka, który wygrał w**tej kolejce.