Abonament RTV 2019: Ile zapłacimy? Cennik + kary...

Abonament RTV 2019: Ile zapłacimy? Cennik + kary |24.10.2018| OPŁATY ZA ABONAMENT RTV 2019. Kto jest zwolniony z płacenia?

red.

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

ABONAMENT RTV 2019: Znamy cennik na nowy rok. Czy wszyscy muszą płacić? Kto jest zwolniony z abonamentu RTV, a kto zapłaci karę za jego niepłacenie? |KARY + OPŁATY + ZWOLNIENIA| Jak sprawdzić zaległości? Czy trzeba płacić za abonament RTV? Zastanawiacie się? A jeśli tak, to ile wynosi opłata za abonament RTV w 2019 roku? Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała nowe stawki abonamentu RTV na rok 2019. Ustawa przewiduje zniżki dla płacących z góry. Dla niepłacących przewidziano dotkliwe kary. Zobaczcie ceny, terminy opłat, dowiedzcie się, jak uzyskać prawo do zwolnienia. Wszystko to powinieneś wiedzieć o abonamencie RTV 2019! ABONAMENT RTV: CENNIK, STAWKI, KWOTA [TABELA OPŁAT].
Abonament RTV 2019: Ile zapłacimy? Cennik + kary |24.10.2018| OPŁATY ZA ABONAMENT RTV 2019. Kto jest zwolniony z płacenia?
1/5

Przejdź do
galerii zdjęć

©ARC

ABONAMENT RTV 2019: ZWOLNIENIA + NOWE STAWKI, KARY, OPŁATY


AKTUALIZACJA: 24 PAŹDZIERNIKA 2018
Takie będą stawki abonamentu RTV w 2019 roku. Krajowa Rada Radiofonii i telewizji podała cennik opłat za abonament w 2019 roku. Warto również znać odpowiedź na pytanie jakie będą kary za niepłacenie abonamentu RTV oraz kto z opłat jest zwolniony.

Abonament RTV 2019: CENNIK |OPŁATY MIESIĘCZNE|
 • Tylko radio - 7 zł miesięcznie
 • Radio i telewizja - 22,70 zł miesięcznie


Abonament RTV 2019: CENNIK |OPŁATA ZA ROK Z GÓRY RADIO + TELEWIZOR|
 • 44,05 zł za dwa miesiące z góry
 • 65,35 zł za trzy miesiące z góry
 • 129,40 zł za sześć miesięcy
 • 245,15 zł za rok z góry


Abonament RTV 2019: CENNIK |OPŁATA ZA ROK Z GÓRY - RADIO|
 • 13,60 zł za dwa miesiące z góry,
 • 20,15 zł za trzy miesiące z góry,
 • 39,90 zł za sześć miesięcy z góry
 • 75,60 zł za rok z góry


ABONAMENT RTV 2019 - KARY


Kary za niepłacenie abonamentu rtv pozostaną na tym samym poziomie, co w 2018 roku. I tak za nieopłacony abonament rtv zapłacimy 681 złotych.

ABONAMENT RTV 2019 - ZWOLNIENIA


Od 2019 roku zmienią się zasady zwolnień z abonamentu rtv. Abonamentu RTV nie muszą płacić osoby, które ukończyły 60 lat i mają emeryturę, ale wysokość emerytury nie może przekraczać 50 proc przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce.
Abonamentu nie muszą też płacić osoby, które ukończyły 75 rok życia, bezrobotni oraz osoby z pierwszą grupą inwalidzką. Zwolnieni z abonamentu rtv są również bezrobotni oraz pobierający świadczenie przedemerytalne. Do listy osób, które nie muszą płacić z RTV, dopisano także otrzymujących zasiłek dla opiekuna.

Abonament RTV 2019: OPŁATY, ZWOLNIENIA, KARY


AKTUALIZACJA: 1.8.2018. ABONAMENT RTV 2019 ZWOLNIENIA, KARY, OPŁATY + CENNIK
Jeśli nie płacisz abonamentu, egzekwowanie zadłużenia nastąpi w drodze postępowania egzekucyjnego w administracji w zakresie egzekucji obowiązków o charakterze pieniężnym. o, że posiadasz w domu odbiornik, ale z niego nie korzystasz nie zwalnia cię z płacenia abonamentu RTV. Uważaj, może przyjść do ciebie kontrola! Dokonują jej specjalnie upoważnieni do tego pracownicy Poczty Polskiej, którzy legitymują się odpowiednim dokumentem.

Posiadanie, ale nie oglądanie takiego odbiornika nie jest wymówką. Czy można bronić się przed opłatą? Można próbować się bronić jeśli telewizor jest odłączony od prądy i nie ma podłączonej anteny.

Opłatę za abonament RTV uiszcza się do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Ile wynosi kara za niepłacenie abonamentu RTV?
 • W przypadku posiadania odbiornika radiowego, kara wynosi 210 złotych.
 • Jeśli chodzi o telewizor jest to kwota 681 złotych.


Osoby fizyczne uiszczają jedną opłatę abonamentową (radiową, telewizyjną lub radiowo-telewizyjną) niezależnie od liczby używanych odbiorników w gospodarstwie domowym lub w samochodzie.

W planach jest całkowite zniesienie abonamenty RTV. Ma go jednak zastąpić opłata w wysokości około 15 złotych do każdego rachunku za energię elektryczną.

ABONAMENT RTV 2019: OPŁATY


Nowy abonament RTV. Ile zapłacimy w 2019? KRRiT podała stawki, opłaty i zwolnienia. Ile za radio, ile za telewizor?

Ile wyniesie abonament RTV 2019? KARY + TABELA OPŁAT, ZMIANY ,ZWOLNIENIA Z ABONAMENTU RTV
SPRAWDŹ W GALERII
Na razie nowelizacja ustawy obejmie klientów kablówek i sieci satelitarnych, ale wciąż trwają prace nad abonamentem dla posiadaczy odbiorników telewizji naziemnej.

Efektem tych działań ma być większa ściągalność abonamentu. Obecnie płaci go 7-10 procent Polaków, podczas gdy do posiadania radia lub telewizora przyznaje się aż 95 procent gospodarstw domowych.

ABONAMENT RTV JAK SPRAWDZIĆ ZALEGŁOŚĆAKTUALIZACJA 11.4.2018
Rząd w Danii postanowił zrezygnować z dodatkowo płatnego, obligatoryjnego abonamentu – pisze "Reuters". Ma być ona wycofywana stopniowo przez 5 lat zaczynając od przyszłego roku. Media mają być utrzymywane z podatków.
Zdaniem rządzącej opcji, opłata abonamentowa stała się zbyt wysoka – obecnie na media narodowe płacić trzeba 2527 koron, czyli około 417 dol. rocznie.

W tym samym kierunku idą prace legislacyjne w Polsce.

AKTUALIZACJA 13.1.2018

Minister Krzysztof Czabański zapowiedział zniesienie abonamentu RTV. Czytaj poniżej:

KONIEC ABONAMENTU RTV. NARESZCIE! TO REWOLUCJA

Zgodnie z wniesionym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektem, dostawcy płatnej telewizji będą mogli odbierać od swoich klientów zgłoszenia rejestracyjne odbiorników oraz przekazywać je poczcie. Ponadto będą musieli przekazywać jej informacje o wszystkich zawieranych umowach, w tym o poszczególnych klientach korzystających z tych usług. Prawie 70 procent Polaków sprzeciwia się dobrowolnemu przekazywaniu ich danych, jednak rząd jest zdecydowany.

JAK NIE PŁACIĆ ABONAMENTU? JEST ROZWIĄZANIE

Piotr Gliński, Minister Kultury, zamiast opłaty abonamentowej proponuje wprowadzenie nowego podatku.

- Chcemy, żeby to była opłata, którą płacilibyśmy co miesiąc razem z deklaracjami podatkowymi, ta opłata wynosiłaby około 8 złotych miesięcznie. Jednak wymaga to zmiany prawa w Unii Europejskiej i nie jest takie proste do wprowadzenia - wyjaśnił na antenie Polsat News.

ABONAMENT RTV 2019: OPŁATY, CENA, KWOTA [TABELA OPŁAT]


ABONAMENT RTV 2019 opłata miesięczna:
 • za radio - 7 zł
 • za telewizor (z radiem lub bez) - 22,70 zł.


ABONAMENT RTV 2019 kwota za dwa miesiące z góry:
 • za radio - 13,60 zł
 • za telewizor (z radiem lub bez)- 44,05 zł


ABONAMENT RTV 2019 kwota za trzy miesiące z góry:
 • za radio - 20,15 zł
 • za telewizor (z radiem lub bez) - 65,35 zł


ABONAMENT RTV 2019 opłaty za pół roku z góry:
 • za radio - 39,90 zł
 • za telewizor (z radiem lub bez) - 129,40 zł


ABONAMENT RTV 2019 opłata za rok z góry:
 • za radio - 75,60 zł
 • za telewizor (z radiem lub bez) - 245,15 z


ABONAMENT RTV 2019 Kto może być zwolniony z opłat?
 • osoby po 75. roku życia
 • osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej
 • kombatanci wojenni
 • osoby po 60. roku życia z prawem do emerytury, której miesięczna wysokość nie przekracza 50% przeciętnego wynagrodzenia


SPRAWDŹ TABELE ABONAMENT RTV 2019 W GALERII
Zobacz galerię

ABONAMENT RTV 2019: ZWOLNIENIA Z ABONAMENTU


Jak uzyskać prawo do zwolnienia?
Przede wszystkim trzeba przedstawić w urzędzie pocztowym dokumenty potwierdzające prawo do zwolnienia oraz złożyć oświadczenie.

Zobacz galerię

Nie zamierzam płacić abonamentu - czy grozi mi kara?
Kara za niepłacenie abonamentu może wynieść nawet 30-krotność miesięcznej opłaty czyli 680,10 zł.

Ilu z nas płaci abonament?
KRRiT odnotowuje w 2017 r. nieznaczny wzrost liczby zarejestrowanych odbiorników radiowo-telewizyjnych w stosunku do roku poprzedniego. Pod koniec kwietnia zarejestrowanych było 6,9 mln abonentów, z czego 3,5 mln było zwolnionych z opłat. Jednak z pozostałych 3,4 mln jedynie 1,4 mln terminowo opłacało abonament. Ponad 6 procent wzrosła liczba osób wnoszących opłatę za rok z góry.

Do 19 maja 2017 roku KRRiT przekazała spółkom publicznej radiofonii i telewizji wpływy abonamentowe w wysokości 398 mln zł. Jest to 62, 8 procent kwot przewidzianych na 2017 rok, czyli prawie 32 miliony więcej niż się spodziewano.

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborówPOLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Wybory samorządowe 2018: Jak wyglądała kampania wyborcza


Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych: Incydenty + wydarzenia
Komentarze (108)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
abonament rtv

stanisław (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

abonament za rtv powinny płacić instytucje i zakłady pracy pow. 5 ośób.emeryci wogóle nie powinni płacić tego dodatkowego podatku.pan prezes i inni temu podobni chwala się w tv oglądalnoscia .a...rozwiń całość

abonament za rtv powinny płacić instytucje i zakłady pracy pow. 5 ośób.emeryci wogóle nie powinni płacić tego dodatkowego podatku.pan prezes i inni temu podobni chwala się w tv oglądalnoscia .a ile procen emerytów ogląda jakieś tam mecze niemieckie czy iinne spotkania sportowe.po przepracowaniu ponad 40 lat w przemyśle ciężkim przeważnie 90 % to głusi i ślepi ,a w dodatku nowe filmy są na tyle kiczowate i dość o póżnej porze że który emeryt je ogląda .oj panie prezesie Kurski znowu pan nas straszy komornikami.po 100 latach odzyskania nipodległości i tylu latach pracy dla niepodległej.Bój się Pan BOGA!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Politycy won

polo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Rządził PiS. PO obiecałą zlikwidować podatek RTV, zagłosowałem na PO i wygrali, ale oszukali mnie ściągając ze mnie ponad 1600. PiS obiecał, że teraz już zlikwiduje abonament i zagłosowałem na nich...rozwiń całość

Rządził PiS. PO obiecałą zlikwidować podatek RTV, zagłosowałem na PO i wygrali, ale oszukali mnie ściągając ze mnie ponad 1600. PiS obiecał, że teraz już zlikwiduje abonament i zagłosowałem na nich i wygrali, ale też mnie oszukali, właśnie dostałem wezwanie do zapłaty prawie 1300 pod rygorem ściągalności komorniczej. Do europarlamentu i parlamentarnych na pewno nie zagłosuję na oszustów i nie obchodzą mnie ich obirtnice. Chcę mieć tv i chcę mieć wybór czy za możliwość oglądania mam płacić państwu czy sieciówce. Opłata za odbiornik jest złodziejstwem bo towar jest dwukrotnie opodatkowany, raz przy zakupie, a potem co miesiąc....zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ew

ew (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

Ja ogladam tylko TVN a nie obrzydliwa TVP gdzie sączy sie niczym cuchnąca sraczka faszystowsko- klerykalna propaganda PIS. Tym bardziej nie place zadnych haraczy dla PIS.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
TVN

onr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

Oglądając TVN wspierasz anty Polskie germańskie struktury mafijnej masonerii ..ZDRAJCO !!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Płacić za oglądanie propagandy

lazupa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

Nawet średnio ogarnięty jest w stanie wyłapać propagandę partii rządzącej w treściach tvp. Kto by nie rządził, zawsze ten sam schemat. Normalnie przypominają się plakaty propagandowe z komuny....rozwiń całość

Nawet średnio ogarnięty jest w stanie wyłapać propagandę partii rządzącej w treściach tvp. Kto by nie rządził, zawsze ten sam schemat. Normalnie przypominają się plakaty propagandowe z komuny. Obciach totalny. Szkoda, że nie pochwalą się ile złotów dodrukowali, by mieć pieniążki na ambitne cele. A bańka ekonomiczna na świecie robi się coraz większa.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Drukarz

onr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Tobie chyba mózg wydrukowali. Na pewno cyrylicą !!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wolność słowa

Czerwony (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

Jak mi kupią telewizor to będę płacił a naradzie to sam sobie kupiłem i płacę tylko temu co daje sygnał

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Abonament

Gienio (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Zechce to wpuszcza a wejść sami nie mogą bez nakazu

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nie płać

Robert (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

Czytam te wypociny , ale nikt pod nimi się nie podpisał. Pokaż się deklu kurskiego!! Nikt nie musi płacić abonamentu deklu ze wschodu .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A propaganda

Nuki (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

Za co płacić, za propagande , że pisdzielce są cacy a PO osiem lat i są źli . Gospodarka tonie rozdawnictwo rozkwita, a za parę lat nie będzie co zbierać

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nie logiczne

Tt (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

Skoro mam płacić abonament za TVP, to może niech najpierw TVP ze mną jakąś umowę wystusuje..
Płacić na piękne oczy? Czy jak?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Abonament rtv

Marek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

Dla czego mam płacić za coś czego nie chcę oglądać ? Żeby kurski nowy samochód kupił albo kolejnego Sławomira z siana wyciągną ?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo