Absolutorium dla marszałka i Zarządu Województwa

Absolutorium dla marszałka i Zarządu Województwa

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Absolutorium dla marszałka i Zarządu Województwa
Radni województwa zdecydowali o udzieleniu absolutorium Zarządowi Województwa Małopolskiego za wykonanie budżetu w 2017 roku. Za głosowali radni koalicji PO – PSL, przeciw byli opozycyjni radni PiS. Wynik: 21 do 13.
Absolutorium dla marszałka i Zarządu Województwa
Rządząca w Małopolsce koalicja PO – PSL wcale nie była pewna, że wygra to głosowanie. Jak się dowiedzieliśmy, jeden z radnych PO był już na wakacjach za granicą, ale z powodu absolutoryjnej sesji przerwał wypoczynek i wrócił do kraju.

Na sali obrad był też obecny szef PSL w Małopolsce Andrzej Kosiniak – Kamysz, najprawdopodobniej po to, by ewentualnie zdyscyplinować radnego Jacka Soskę. To najbardziej nieprzewidywalny przedstawiciel ludowców, który bardzo często krytykuje członków Zarządu Województwa, także swoich partyjnych kolegów.


W ostatecznym głosowaniu za udzieleniem absolutorium zarządowi było 21 radnych PO i PSL, 13 radnych PiS było przeciwnych. Do udzielenia absolutorium potrzebne było 20 głosów.

Ubiegłoroczne dochody województwa małopolskiego wyniosły 1 337 669 040,22 zł, a wydatki - 1 294 780 085,69 zł. Najwięcej pieniędzy – bo aż 695 548 248,38 zł – wykorzystano realizując projekty związane z transportem i łącznością. Na funkcjonowanie administracji publicznej przekazano 134 217 570,61 zł, na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego - 128 393 776,92 zł. Wydatki inwestycyjne stanowiły 41,8 proc. budżetu.

- Budżet za 2017 rok został zrealizowany prawidłowo. Świadczą o tym pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz niezależnego biegłego rewidenta. Warto zaznaczyć, że został on wykonany niemal w 100 procentach – mówił marszałek Jacek Krupa.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
klika rządzi

Krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Niestety, dalej układanki w instytucjach marszałkowskich, miejsca dyrektorskie dla swoich....konkursy ukryte, wybieracze dobrani....

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo