Adam Buksa z pierwszym golem w nowym sezonie MLS! [WIDEO]

DW
New England Revolution
MLS. Adam Buksa fantastycznie rozpoczął nowy sezon. Polski napastnik wyszedł w pierwszym składzie na mecz New England Revolution z Chicago Fire i strzelił gola głową. Poza samym trafieniem, otrzymał jedną z najlepszych not przez amerykańską prasę. Zobacz trafienie Adama Buksy na otwarcie sezonu w USA!

W ten weekend Adam Buksa rozpoczął właśnie swój drugi sezon w Major League Soccer. New England Revolution już po 11 minutach przegrywało 0:2 po golach Bericia i Stojanovicia. Zespół Buksy błyskawicznie jednak odrobił straty. Najpierw Polak, w 14. minucie, dał sygnał do ataku ładnym strzałem głową, a jeszcze przed przerwą goście wyrównali.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a Adam Buksa był na boisku przez 83 minuty. Napastnik był chwalony za częste podłączanie się do akcji w każdej strefie boiska, pracę w defensywie i groźne egzekwowanie stałych fragmentów gry. Przeciwko Buksie zagrał Przemysław Frankowski, który przez 90 minut grał na skrzydle w zespole z Chicago.

Z polskich zawodników sezon w MLS na boisku rozpoczął również Przemysław Tytoń, który między słupkami FC Cincinnati zremisował z Nashville SC 2:2.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Cracovia to prawdziwa Wieża Babel. W kadrze drużyny jest 21 obcokrajowców z 14 różnych krajów. Ich obecność niespecjalnie przekłada się na wyniki. Obecnie drużyna zajmuje dopiero czternaste miejsce i widmo spadku rzeczywiście zagląda jej w oczy. Nawet jeśli w nawias weźmiemy mityczny argument trenera o pięciu ujemnych punktach to Cracovia i tak punktuje na maksymalnie dwunaste miejsce. Przed nowym sezonem Cracovia potrzebuje więc nowego otwarcia. Myśleć i działać trzeba już teraz, bo trwająca edycja zakończy się w połowie maja, czyli za dobre dwa miesiące. To właściwy moment na skreślenie kilku graczy i podjęcie negocjacji z tymi, którym w innych klubach umowy wygasają w czerwcu. Tak zadziałała Wisła Kraków w przypadku Mateusza Młyńskiego, tak zrobił Lech Poznań z Radosławem Murawskim, a wcześniej Raków Częstochowa z Mateuszem Wdowiakiem... Z punktu widzenia sportowego, PR-owego, ale i dla dobra szatni Cracovia musi pożegnać kilku obcokrajowców. Oto nasze sugestie.