Adam Czerwiński najszybszy na trasie krakowskiego Integracyjnego Biegu „Pamiętaj z nami 2022" [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Integracyjny Bieg „Pamiętaj z nami 2022"
Integracyjny Bieg „Pamiętaj z nami 2022" Anna Kaczmarz
Adam Czerwiński (Wieliczka) wygrał 5-kilometrowy Integracyjny Bieg "Pamiętaj z nami 2022", który w sobotę odbył się w Krakowie. Był on częścią trzydniowej imprezy pielęgnującej pamięć o II wojnie światowej w Krakowie, a zorganizowanej przez Muzeum Krakowa.

Bieg po raz pierwszy odbył się w formie integracyjnej - z udziałem także osób z niepełnosprawnościami. Ci ostatni wystartowali pięć minut przed pozostałymi osobami, które ruszyły na trasę w samo południe. Bieg w symboliczny sposób łączył Trasę Pamięci tworzoną przez oddziały Muzeum Krakowa: ulicę Pomorską, Aptekę pod Orłem i Fabrykę Emalia Oskara Schindlera oraz Muzeum – Miejsce Pamięci KL Płaszów. Motywem przewodnim imprezy było doświadczenie losu kobiet czasu wojny i okupacji.

Najszybciej trasę pokonał Adam Czerwiński (Wieliczka/#AdamCzerwińskiTeam), który na dystansie 5 km uzyskał czas 15.02. Drugie miejsce w biegu zajął Grzegorz Kunc (Kraków/AZS AWF Kraków Masters) - 15.17, a trzecie Dariusz Boroń (Kraków/DB Team) - 15.51. Łącznie sklasyfikowano 686 zawodników i zawodniczek, którym towarzyszyła świetna atmosfera i pogoda.