Adam Gładysz drugi w Poznaniu

BD
Trzy samochody Gładysz Racing Team wystąpiły w III rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na torze w Poznaniu VW Golfami IV jechali Marcin Gładysz i Jakub Kurowski, a za kierownicą audi A-4 Quattro ścigał się Adam Gładysz.

Sport samochodowy

W sesji kwalifikacyjnej Adam zajął 4 miejsce, Marcin był 7, a Jakub Kurowski 11. W pierwszym wyścigu toczyła się zażarta walka o pierwsze trzy miejsca, ostatecznie Adam Gładysz poprawił się o jedno "oczko", meldując się na mecie trzeci. Lepsi byli tylko Maciej Stańco (porsche) i Tadeusz Myszkier (BMW M3). Dla reprezentantów GRT było to jednocześnie zwycięstwo w klasie H do 2000 cm. Marcin Gładysz zajął 6 miejsce, natomiast Jakub Kurowski na ostatnim okrążeniu miał awarię (pęknięcie lewego przedniego przegubu) i nie mógł kontynuować dalszej jazdy. Bieg drugi, rozgrywany ze startem w odwróconej kolejności, wygrał Maciej Stańco (porsche), drugi na mecie był Tomasz Wywiał (alfa romeo 155), na trzeciej pozycji uplasował się Adam Gładysz ( audi A-4 Quattro). W klasyfikacji łącznej Grand Prix w Poznaniu z kompletem punktów wygrał Stańco przed A.Gładyszem. M.Gładysz był 11, a Kurowski ze względu na kłopoty sprzętowe nie został sklasyfikowany. Bartosz Warzecha, reprezentujący barwy Auto Moto Klubu Tarnowskiego, zajął 7 miejsce. IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z udziałem kierowców Gładysz Racing Team odbędzie się na torze w Kamieniu Śląskim koło Opola w dniach 9-11 sierpnia. (BD)