Aeroklub Krakowski. Robert Tomzik drugi w Pucharze Świata Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Międzynarodowe zawody Karlskoga World Cup 2022 modeli akrobacyjnych na uwięzi
Międzynarodowe zawody Karlskoga World Cup 2022 modeli akrobacyjnych na uwięzi Archiwum Roberta Tomzika
Robert Tomzik (Aeroklub Krakowski) zajął drugie miejsce w międzynarodowych zawodach modeli akrobacyjnych na uwięzi, zaliczanych do rankingu Pucharu Świata w kategorii F2B, które odbyły się w szwedzkiej miejscowości Karlskoga.

W imprezie Karlskoga World Cup 2022 wzięło udział 14 zawodników, w tym pięciu Polaków. Na najwyższym stopniu podium stanął Krystian Borzęcki (Aeroklub Śląski), który zgromadził 6623 pkt. Drugie miejsce zajął Robert Tomzik, mając na koncie 6457,5 pkt. Trzeci był Karol Janik (Aeroklub Radomski), który uzbierał 2116,3 pkt. Dla Tomzika jest to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Jednym z napastników powracających do Wisły Kraków jest Hubert Sobol. Zobacz w galerii wszystkich piłkarzy, przesuwaj zdjęcia w prawo

Wisła Kraków ma całą nową jedenastkę! Oto piłkarze, którzy w...