AGH Kraków - Ślepsk Suwałki. Krakowianie napędzili strachu ekipie lidera

Bartłomiej Gajdek zdobył 21 pkt
Bartłomiej Gajdek zdobył 21 pkt Fot. Andrzej Banaś
I liga siatkarzy. W meczu 15. kolejki siatkarze AGH przegrali ze Ślepskiem Suwałki, ale tej porażki nie muszą się wstydzić.

AGH Kraków - Ślepsk Suwałki 2:3 (25:23, 33:31, 23:25, 18:25, 12:15)

AGH: Adamski, Gajdek, Kania, Dudziński, Fornal, Surma, Bik (libero) oraz Maruszczyk, Ściślak, Nowosielski, Błądziński, Mordyl.

Ślepsk: Lipiński, Winnik, Rawiak, Rudzewicz, Szaniawski, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Michel, Linda.

Punkt zdobyty w starciu z liderem, który w tym sezonie ma na koncie tylko jedną ligową porażkę, powinien krakowian cieszyć. Z drugiej strony, jest lekki niedosyt, bo można się było pokusić o sprawienie większej niespodzianki. Gospodarze prowadzili już 2:0 w setach, a przegrali 2:3.

Krakowianie od początku radzili sobie z faworytem całkiem nieźle. W I secie prowadzili 10:7. Później jednak skuteczniejsi byli rywale, którzy odskoczyli na dwa „oczka” (12:14), a następnie nawet na trzy (17:20). Końcówka była bardzo emocjonująca. Gospodarze doprowadzili do 21:21, po czym stracili 2 punkty - 21:23. Wówczas jednak wyszła im seria, która przechyliła szalę na ich korzyść. Po bloku na Wojciechu Winniku był remis, a dwa ostatnie punkty zdobył atakiem Jan Fornal.

W drugiej partii drużyny wymieniały ciosy, wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Gospodarze prowadzili 23:21, lecz rywale wyrównali i o losach zwycięstwa w tej partii decydowała gra na przewagi. Miejscowi jako pierwsi mieli setbole, później przed taką szansą stawali goście, ale długo nikt nie potrafił postawić kropki nad i. Przy stanie 31:31 Łukasz Rudzewicz zepsuł zagrywkę, po chwili świetnie zaserwował Bartłomiej Gajdek. Goście oddali piłkę za darmo, a akcję na wagę wygranego seta skończył Kamil Maruszczyk.

Miejscowi byli blisko zwycięstwa, lecz Ślepsk nie zamierzał się poddawać. Przecież tydzień wcześniej, w meczu na szczycie u siebie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, też zwyciężył, choć przegrywał 0:2. Siatkarze lidera presję wytrzymali zwłaszcza w trzecim secie. Prowadzili praktycznie przez cały czas, ale w końcówce zostali dogonieni (22:22). Później wprawdzie zmarnowali setbola, ale dzięki Rudzewiczowi wygrali partię. W następnej odsłonie takich emocji już nie było. Suwałczanie odskoczyli z 9:11 na 11:17 i bez problemu doprowadzili do tie-breaka.

W ostatniej części górę wzięło większe doświadczenie gości. Drużyny zmieniły się stronami przy stanie 8:7 dla AGH, ale rywale szybko przejęli inicjatywę. Po autowym ataku Fornala była 9:11. Przyjezdni utrzymali przewagę, a ostatni decydujący punkt zdobył Winnik (MVP meczu, 31 pkt). W ekipie gospodarzy najwięcej punktów uzyskał Gajdek (21).