AGH wróci do Suwałk

Artur Bogacki
Siatkarze AGH w rundzie zasadniczej I ligi wygrali 13 z 26 spotkań (w tym jedno walkowerem) i po raz pierwszy awansowali do play-off Fot. Artur Bogacki
I liga siatkarzy. Krakowianie przegrali ze ślepskiem, z którym teraz zmierzą się w play-off.

Ślepsk Suwałki - AGH Kraków 3:1 (25:17, 26:24, 27:29, 25:20)

Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Zapłacki, Urbanowicz, Wasilewski, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Szczytkow, Lewiński, Skrzypkowski.

AGH: Buczek, Żakieta, Wacek, Kania, Rawiak, Przybylski, Wroniecki (libero) oraz Fornal, Depowski, Adamski, Dzierwa, Odwarzny (libero).

W ostatniej kolejce krakowianie nie mogli już poprawić swojej 7. pozycji, ale wynik tego meczu miał wpływ na to, z kim zmierzą się w play-off. Gdyby udało im się wygrać za pełną pulę, ich rywalem byłby SMS PZPS Spała. Zwycięstwo Ślepska oznacza, że gospodarze obronili 2. lokatę w tabeli, a krakowian czeka wkrótce kolejna daleka wyprawa na Podlasie. W ćwierćfinale play-off walka toczy się do 2 zwycięstw, pierwszy mecz odbędzie się 2 kwietnia w Krakowie, drugi, i ewentualnie trzeci, w kolejny weekend w Suwałkach.

Gdyby siatkarze AGH zagrali skuteczniej w kluczowych momentach, mogliby sprawić niespodziankę. Drużyny stworzyły widowisko obfitujące w zwroty akcji. W I secie przyjezdni prowadzili, ale od stanu 7:9 stracili 4 punkty z rzędu. Później było 16:14, lecz po drugiej przerwie miejscowi odskoczyli.

Następna odsłona zaczęła się znakomicie dla gości, którzy, także dzięki skutecznej grze blokiem, oskoczyli aż na 8 punktów (2:10). Rywale zaczęli odrabiać straty i dopięli swego w końcówce, po serii punktowej od stanu 14:18 doprowadzając do remisu. W zaciętej końcówce krakowianie jako pierwsi mieli setbola, ale suwałczan uratował Kamil Lewiński. Następnie nieudany atak AGH oraz potrójny blok gospodarzy to im dały zwycięstwo.

Ślepsk miał już punkt i pewne 2. miejsce w tabeli, lecz żadna ze stron nie odpuściła. W trzecim secie było 8:11, 16:15, 23:19. Zanosiło się więc na szybką wygraną suwałczan, jednak mecz trwał trochę dłużej. W końcówce tej partii skutecznie w ataku zagrał Arkadiusz Żakieta, asa dołożył Dominik Depowski i było 23:23. Następnie siatkarze AGH obronili meczbola, a po ataku Lewińskiego po antence wygrali tę odsłonę.

W czwartym secie nadal trwała wymiana ciosów. Końcówka należała jednak do Ślepska, który od stanu 20:20 nie pozwolił gościom zdobyć punktu.