AGH zwycięskie, ale w trudnej sytuacji [WIDEO]

ALG
W drugim meczu turnieju półfinałowego o awans do I ligi siatkówki zawodniczki AGH Kraków pokonały AZS AWF Warszawa 3:1.

Po piątkowej porażce z Chemikiem II Police krakowianki musiały wygrać z akademiczkami z Warszawy, by liczyć się w grze o awans. Sztuka się udała, choć gospodynie zafundowały kibicom prawdziwy horror. Początek meczu nie zapowiadał późniejszych emocji. Pierwsze dwa sety siatkarki AGH wygrały pewnie.

Po wyrównanych początkach podopieczne Dariusza Pomykalskiego odskakiwały na kilka punktów i utrzymywały przewagę do końca. Problemy zaczęły się w partii trzeciej, którą miejscowe zaczęły źle i do końca nie potrafiły zniwelować przewagi warszawianek. Jakiekolwiek nadzieje mona było mieć jeszcze przy stanie 10:15, ale gdy zawodniczki ze stolicy objęły prowadzenie 20-12 było jasne, że wygrają tego seta. Siatkarki AGH miały ogromne problemy ze skończeniem ataku, bo ich rywalki kapitalnie w tym secie grały blokiem i broniły.

Czwarta partia była prawdziwym horrorem. Bardzo długo trwała walka punkt za punkt. Warszawianki odskoczyły w końcu na 19-17 i wtedy Dariusz Pomykalski po raz pierwszy w tym meczu poprosił o czas. Nie na wiele się to zdało, bo zespół z Warszawy nie zwalniał tempa i prowadził już 23:20. Tie break wydawał się nieuchronny, ale jak trwoga to do... Agnieszki Woźniak.

AGH zwycięskie, ale w trudnej sytuacji

Autor: ALG

Taktyka miejscowych w końcówce seta była prosta: wszystkie piłki były kierowane do najskuteczniejsze zawodniczki. I Agnieszka nie zawiodła. Najpierw doprowadziła do remisu 24:24. Potem mocnym atakiem dała swojej drużynie meczbola, by skończy mecz... kiwką na środek boiska. W całym meczu zdobyła 30 punktów!

Mimo wygranej AGH znajduje się w trudne sytuacji przed niedzielnymi meczami. Przy założeniu, że Chemik Police wygra z AZS AWF Warszawa, krakowianki, by awansować do finału, muszą wygrać z AZS AWF Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0.

AGH Kraków - AZS AWF Warszawa 3:1 (25:j22, 25:18, 14:25, 26:24)
AGH: Koperczak (3 punkty), Żyła (11), Szkodny (8), Rydzyńska(19), Woźniak (30), Skowron (1), Korzeń (libero) oraz Kapusta (1), Turczanik, Pietroczuk
W drugim meczu: AZS Politechniki Śląskie Gliwice - Chemik II Police 3:2