Agnieszka Radwańska rozpoczęła rok od zwycięstwa w Auckland

Krzysztof Kawa
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Facebook
Pojedynek z notowaną na 71. miejscu w rankingu WTA Brazylijką Beatriz Haddad Maią nie był spacerkiem, ale zakończył się sukcesem. Agnieszka Radwańska wygrała w pierwszej rundzie turnieju rangi WTA International w Auckland 6:2, 4:6, 6:2.

Mecz trwał godzinę i 54 minuty, długo, bo w drugim secie Radwańska dała się przełamać już w pierwszym gemie i później goniła rywalkę do stanu 4:4. Wtedy znów dała się ograć przy własnym serwisie i choć miała szansę wyrównać na 5:5, ostatecznie przegrała 4:6 i musiała przystąpić do trzeciego seta.

Polkę czeka teraz pojedynek z Amerykanką Taylor Townsend, która z dużymi problemami ograła rodaczkę Christinę McHale 1:6, 6:4, 6:4. Ten mecz jest planowany na środowy wieczór miejscowego czasu.

W Nowej Zelandii krakowianka jest rozstawiona z numerem 4, jako "jedynka" występuje jej przyjaciółka Karolina Woźniacka. Zagrają ze sobą, jeśli obie awansują do półfinału. Na razie obu idzie całkiem nieźle - Dunka ograła Amerykankę Madison Brengle 6:3, 6:0.