Aguero strzelał do „Srok”. Rodgers został zwolniony

(FIL)
Anglia. Sergio Aguero (Manchester City) strzelił 5 goli w meczu z Newcastle (6:1). Dokonał tego jako piąty gracz w Premier League, i to w ciągu 20 minut (rekord).

Przy pierwszej bramce doznał urazu i w przerwie zajęli się nim fizjoterapeuci (grał do 66 minucie). Do siatki trafiał w różny sposób: z bliska, z 16 metrów, podcinką, płasko po ziemi i wślizgiem. Dwie asysty i gola z woleja zaliczył Kevin de Bruyne.

Trwa kryzys Chelsea, która tym razem przegrała u siebie z Southampton 1:3. Menedżer obrońcy tytułu Jose Mourinho zarzucił sędziom, że „boją się podejmować decyzje na naszą korzyść”. Wyznał: - Teraz jest bardzo ważna chwila w historii klubu. Ponieważ jeśli mnie zwolni, to zwolni najlepszego menedżera, jakiego kiedykolwiek miał.

Po wyjazdowym, derbowym remisie z Evertonem 1:1, zwolniony został menedżer Liverpoolu Brendan Rodgers (na Anfield Road pracował od czerwca 2012 r.). Media spekulują, że zastąpi go Juergen Klopp, bezrobotny po odejściu z Borussii Dortmund.

Arsenal rozgromił u siebie Manchester United 3:0 (m.in. dwa gole Alexisa Sancheza). To jego pierwsza wygrana w ligowym klasyku od maja 2011 roku.

Artur Boruc popełnił fatalny błąd - zagrał piłkę pod nogi Odiona Ighalo - i jego Bournemouth tylko zremisowało z Watford 1:1.

Łukasz Fabiański dał się dwa razy pokonać Christianowi Eriksenowi z wolnych i Swansea zremisowała z Tottenhamem 2:2.

Wyniki
Manchester C. - Newcastle 6:1 (1:1), Aguero 42, 49, 50, 60 i 62, de Bruyne 53 - Mitrović 18; Chelsea - Southampton 1:3 (1:1), Willian 10 - Davis 44, Mane 60, Pelle 72; Bournemouth - Watford 1:1 (1:1), Murray 28 - Ighalo 45; Norwich - Leicester 1:2 (0:1), Mbokani 68 - Vardy 28 k., Schlupp 47; Aston Villa - Stoke 0:1 (0:0), Arnautović 55; Sunderland - West Ham 2:2 (2:1), Fletcher 10, Lens 22 - Jenkinson 45, Payet 60; Crystal Palace - West Bromwich 2:0 (0:0), Bolasie 68, Cabaye 89 k.; Everton - Liverpool 1:1 (1:1), Lukaku 45 - Ings 42; Swansea - Tottenham 2:2 (2:1), Ayew 16, Kane 31 s. - Eriksen 27 i 65; Arsenal - Manchester U. 3:0 (3:0), Sanchez 6 i 19, Oezil 7.