Akademia Piłkarska Gołcza zwycięzcą „Wakacji z Piłką Nożną”

(MAU)
GOŁCZA. W hali sportowej odbył się finał II edycji tego turnieju. Drużyny reprezentowali chłopcy z roczników 2001 i młodsi.

Zagrali mistrzowie wyłonieni podczas turniejów gminnych oraz gościnnie dwa zespoły Sandecji Nowy Sącz, przebywające na obozie sportowym w Charsznicy.

I miejsce zajęła Akademia Piłkarska Gołcza, pokonując Spartaka Charsznica 3:1. III miejsce wywalczyła ekipa z Kozłowa, IV – Pogoń Miechów, a V i VI zajęły odpowiednio Sandecja II i Sandecja I.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Filipa Kruszca ze Spartaka Charsznica, Królem Strzelców został Michał Stachurka z Kozłowa, a Najlepszym Bramkarzem – Mateusz Palik z AP Gołcza. Zespoły AP Gołcza i Spartaka Charsznica będą reprezentować powiat miechowski w turnieju subregional­nym, który odbędzie się 14 sierpnia na stadionie Krakusa Swoszowice.

Wyróżnienia zespołowe i indywidualne wręczyli wójt gminy Gołcza Lesław Blacha oraz koordynator i organizator turniejów gminnych i powiatowego Marek Machnik. Podczas zawodów młodzi piłkarze uczestniczyli w zajęciach w zakresie profilaktyki zdrowotnej.