Akcja "Pasy" w powiecie krakowskim. Policjanci sprawdzają...

Akcja "Pasy" w powiecie krakowskim. Policjanci sprawdzają czy kierowcy zapinają pasy bezpieczeństwa

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Akcja "Pasy" w powiecie krakowskim. Policjanci sprawdzają czy kierowcy zapinają pasy bezpieczeństwa
1/5
przejdź do galerii

©Grzegorz Olkowski / Polska Press

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie cyklicznie prowadzą kontrole, czy podróżujący zapinają pasy bezpieczeństwa i czy przewożą dzieci w fotelikach. Sprawdzali to na drogach w powiecie krakowskim przez cały dzień i ujawnili 32 wykroczenia.
Akcja „Pasy" ma na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili przez cały dzień 47 kontroli drogowych i ujawnili 32 wykroczenia popełnione przez kierujących. Ponadto policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych - wobec stwierdzenia złego stanu technicznego pojazdów.

Jak zaznaczają policjanci obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących i pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

Nie zapięcie pasów przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych i 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.


ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo