Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aktualności

(M)
WSPÓLNIE DLA CZYSTEGO POWIETRZA

Politechnika Krakowska i województwo małopolskie będą wspólnie przeciwdziałać zanieczyszczeniu powietrza w Małopolsce. Porozumienie o współpracy w projektach służących zmniejszeniu emisji spalin podpisali dziekan Wydziału Mechanicznego PK prof. Leszek Wojnar oraz marszałkowie Małopolski Marek Sowa i Wojciech Kozak. Współpraca pozwoli na identyfikację najważniejszych działań, które umożliwią ograniczenie emisji zanieczyszczeń komunikacyjnych i opracowanie koncepcji likwidacji ich źródeł. Jedną ze wspólnych inicjatyw o charakterze edukacyjnym była wrześniowa akcja dla Małopolan - bezpłatne badania składu spalin samochodowych przez ekspertów z PK.

NAUKOWO O PARKACH. W dn. 28-30 października Politechnika Krakowska jest gospodarzem ogólnopolskiej i międzynarodowej konferencji poświęconej znaczeniu parków miejskich w kompozycjach krajobrazowych. Obradom naukowcoów towarzyszy sesja i międzynarodowe warsztaty dla studentów, w czasie których młodzi architekci krajobrazu będą przedstawiali m.in. swoje pomysły na zagospodarowanie placu przed oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Efekty ich prac zostaną przedstawione dziś w sali konferencyjnej „Kotłownia” przy ul. Warszawskiej 24. Jutro obrady polskich naukowców w godz. 10-18, w piątek sesja międzynarodowa w g. 10-16.30. Więcej szczegółów na www. architektura-krajobrazu.pk.edu.pl. (M)

60 lat z językami na PK. Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Krakowskiej świętuje jubileusz 60-lecia istnienia. Języki obce występowały w programach nauczania od początku istnienia PK. W 1953 formalnie utworzono na PK Studium Języków Obcych, działał wtedy tylko zespół lektorów języka rosyjskiego. W 1956 r. powołano do życia zespół języków zachodnioeuropejskich (złożony z anglistów, germanistów i romanistów). W 1967 roku jednostka przyjęła obecną nazwę - Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.

- Ta nazwa trafnie definiuje zadania i cele studium - podkreśliła podczas jubileuszowej gali SPNJO jego dyrektor Elżbieta Han-Wiercińska. Obecnie Studium kładzie mocny nacisk na naukę języka specjalistycznego, odpowiadającego kierunkom studiów prowadzonych na PK. Pomagają w tym liczne serie podręczników językowych, opracowanych przez nauczycieli studium. SPNJO PK jest też licencjonowanym ośrodkiem do przeprowadzania egzaminów TELC B1 i B2 (z języków: angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego) oraz TELC Technical In English. Obecnie w Studium pracuje 48 lektorów. (ps)

7 LISTOPADA ZADUSZKI PK. W sobotę 7 listopada br. o godz. 12.00 w kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego na Cmentarzu Rakowickim zostanie odprawiona msza św. za zmarłych profesorów, pracowników, studentów oraz Słuchaczy UTW PK. Po mszy ruszy Marsz Pamięci do grobów profesorów PK w rejonie Alei Zasłużonych i na cmentarzu przy ul. Prandoty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski