Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aktywiści i biznesmeni łączą siły w Dworku [WIDEO]

Anna Agaciak
Anna Agaciak
Autor: Anna Agaciak
O tym się mówi. Ambasada Współpracy powstała po to, by organizacje pozarządowe mogły nawiązywać kontakty z przedsiębiorcami. Pomysł okazał się trafiony. Ambasada rośnie w siłę.

Monika Doroszkiewicz, założycielka Ambasady Współpracy i Fundacji Głos Serca może mówić o sukcesie. Stworzyła platformę, jakiej w Krakowie nie było. Połączyła organizacje pozarządowe z biznesem i kulturą.

Po dwóch latach środowych śniadań biznesowych w Dworku Białoprądnickim Ambasada Współpracy rozwija skrzydła. Trzeba było utworzyć nową grupę. Po świętach śniadania biznesowe będą się odbywały w dworku także w czwartki - jak zawsze o godzinie 9.

- W Ambasadzie Współpracy spotykają się przeróżne branże: budowlańcy, informatycy, dietetyczki, prawnicy, mediatorzy, ubezpieczyciele, założycielki szkoły rodzenia, projektantki ubioru i wiele innych - wymienia Monika Doroszkiewicz. -

Tutaj mają siebie na wyciągnięcie ręki i zapraszają zainteresowanych współpracą gości. Każdy mówi, co robi i czego potrzebuje. Nawiązują kontakty, pomagają. W Ambasadzie stworzyła się stała grupa 20 osób. Tutaj kumuluje się pozytywna energia, która ładuje nas na cały tydzień - mówi założycielka Ambasady.

Prowadząca grupę środową Beata Kulig-Gołąbek dodaje, że została przyjęta zasada, aby w żadnej z grup nie powtarzały się takie same biznesy, by nie robiły sobie konkurencji.

- Ja - dzięki wrażliwości ludzi z Ambasady Współpracy - mogłam stworzyć w Nowej Hucie Centrum Pozytywnego Wsparcia, czyli miejsce dla osób, które doświadczyły przemocy i gdzie odzyskają wewnętrzną moc - opowiada Monika Doroszkiewicz. - Członkowie Ambasady pomogli nam je wyposażyć, wyremontować i zorganizować. Ruszamy od stycznia.

Ambasada Współpracy sprawiła, że w Krakowie rodzą się nowe biznesy i niecodzienne projekty. Przewinęło się przez nią i częściowo związało już około 500 firm i organizacji.

Spotkania w Dworku Białoprądnickcim (ul. Papiernicza 2) są doskonałą okazją do poznania nowych ludzi i wymiany zaufanych kontaktów, ale nie tylko. Nawiązały się tu już przyjaźnie, towarzyskie kontakty. Wiele osób z Ambasady wspiera m.in. projekt Krakowski Ogród Społeczny, realizowany przez Fundację Głos Serca. To miejsce dla wspólnej, weekendowej aktywności mieszkańców Krakowa na Krzemionkach, obok parku im. Wojciecha Bednarskiego.

Po każdym śniadaniu Ambasady każdy uczestnik otrzymuje maila z danymi kontaktowymi wszystkich uczestników.

Na spotkania zaprasza także Dorota Halberda z Dworku Białoprądnickiego. - Każde z nich generuje nowe pomysły i nowe, bardzo cenne dla społeczeństwa projekty. To też świetne połączenie biznesu z kulturą. Wzajemnie od siebie czerpiemy - zauważa Dorota Halberda.

Żeby wziąć udział w spotkaniu, należy zgłosić się telefonicznie: 797-371-656.

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski