Aktywizacja gminy

Redakcja
Program Aktywizacji Gospodarczej Gminy Górniczej Trzebinia ma szczegółowo określać sposoby osiągnięcia, w skali gminy, takich celów jak: rozwój małej i średniej przedsiębiorczości, zagospodarowanie terenów poprzemysłowych, stworzenie systemu informacji o terenie, dostosowanie szkolnictwa zawodowego i średniego do aktualnych potrzeb rynku pracy. Każde zadanie inwestycyjne lub przedsięwzięcie, które zostanie zapisane w programie, będzie jasno i szczegółowo opisane, łącznie z przedstawieniem sposobu pozyskania środków finansowych na jego realizację.

W Trzebini

 W Urzędzie Miasta Trzebini odbyło się posiedzenie zespołu ds. opracowania Programu Aktywizacji Gospodarczej Gminy Górniczej Trzebinia. Ustalono, że podstawą do opracowania programu będą zapisy zawarte w uchwalonej przed kilkoma miesiącami strategii Rozwoju Gminy Trzebinia.
 Przy opracowaniu dokumentu postanowiono wykorzystać wzory, z jakich wcześniej korzystała przy tworzeniu PAGGG gmina Żory, gdzie program ten został już wcielony do realizacji i zaczął przynosić pierwsze pozytywne efekty. Ponieważ przyszły program będzie nakreślał wizję aktywizacji gospodarczej gminy na co najmniej kilka lat, dlatego konieczne będzie jego systematyczne monitorowanie oraz okresowa weryfikacja. _- Program Aktywizacji Gospodarczej Gminy Górniczej Trzebinia będzie uszczegółowieniem najważniejszych zapisów zawartych w Strategii Rozwoju Gminy Trzebinia. Opracowanie dokumentu pozwoli nam ubiegać się o preferencyjne kredyty z Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację zadań inwestycyjnych oraz w znaczący sposób zwiększy nasze szanse na pozyskanie środków inwestycyjnych ze źródeł zewnętrznych. Tym samym w perspektywie długofalowej program ten powinien przyczynić się do wzrostu aktywności gospodarczej i powstania w naszej gminie nowych miejsc pracy - _wyjaśnia Grzegorz Chechelski, członek Zarządu Miasta Trzebini i zarazem inicjator opracowania programu. W najbliższym czasie rozpoczną się cykliczne robocze posiedzenia zespołu ds. opracowania Programu Aktywizacji Gospodarczej Gminy Trzebinia. Ponadto z ideą opracowania programu wkrótce zostaną zapoznane komisje problemowe Rady Miasta Trzebini: Komisja Rozwoju Gospodarczego i Inwentaryzacji, Komisja Prawa i Samorządu, Komisja Budżetu i Finansów.

(SZYM)

Tłumy w lokalach, sypią się kary

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie