Aleksandra Stach najlepsza w kraju

(ART)
Kajakarstwo górskie. Reprezentanci krakowskich klubów pokazali się z bardzo dobrej strony w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w slalomie. W Leśnej (woj. dolnośląskie) wywalczyli kilka medali, w tym jeden złoty.

Krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyła w konkurencji C-1 Aleksandra Stach (KKK Kraków). Zdeklasowała przeciwniczki, drugą w stawce Małgorzatę Mędoń (Zawisza Bydgoszcz) wyprzedziła aż o prawie 26 sekund; trzecia była Natalia Kielan (AZS AWF Kraków).

Stach w OOM cieszyła się z jeszcze jednego medalu - srebra w K-1. W tej konkurencji musiała uznać wyższość Mędoń. Na trasie wprawdzie uzyskała najlepszy czas, ale aż 6 punktów (sekund) karnych doliczanych do wyniku sprawiło, że to rywalka, która miała tylko 2 pkt karne, została mistrzynią Polski juniorek młodszych (wygrała z przewagą 2,34 s).

Zawodnicy KKK zajęli dwa miejsca na podium w K-1 chłopców. Drugą lokatę wywalczył Kacper Majerczak, a 3. Jakub Popielak (zwyciężył Bartłomiej Kubik z Pienin Szczawnica). Popielak w regatach miał jeszcze jeden brąz - w C-2, płynąc wspólnie z Patrykiem Mirowskim (po złoto sięgnęli Mateusz Danek i Jakub Król ze Startu Nowy Sącz). W C-1 najlepszy okazał się Kacper Zachwieja (Pieniny).

W klasyfikacji klubowej KKK zajął 2. lokatę, za Startem. W rankingu województw najlepsza była Małopolska.