Alkohol w 33 punktach

alg
Udostępnij:
Koniusza jest kolejną gminą powiatu proszowickiego, która przyjęła gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Obejmuje on kilka zakresów działalności. Po pierwsze planuje się działalność profilaktyczno-edukacyjną na temat choroby alkoholowej i metod jej leczenia, informowanie o jej społecznych i zdrowotnych skutkach. Na terenie gminy prowadzone będą świetlice szkolne (przy szkołach podstawowych w Biórkowie Wielkim, Glewcu i Niegardowie), gdzie uczniowie z rodzin dotkniętych problemem alkoholizmu otrzymają pomoc w nauce. W lecie przewiduje się kolonie dla dzieci zagrożonych alkoholizmem. Osoby dorosłe podejrzane o uzależnienie mają być kierowane na leczenie odwykowe (takie przypadki już miały miejsce). Program przewiduje też utworzenie związku międzygminnego i zorganizowanie klubu kobiet z rodzin alkoholowych, gdzie poznawałyby zasady postępowania wobec alkoholików, dowiadywałyby się o przysługujących im prawach. Powstać ma również punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych.
Jednocześnie określono zasady usytuowania na terenie gminy punktów sprzedaży alkoholu (powyżej 4,5%). Uchwała dopuszcza istnienie 33 takich punktów (obecnie jest ich 29). Muszą się one znajdować w odległości większej niż 50 m od szkół, placówek oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych oraz obiektów kultu regligijnego. Zasady te nie mają zastosowania przez rok do miejsc sprzedaży już istniejących. Alkoholem nie wolno handlować w Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych, Boże Ciało oraz godzinach między 22 a 6 rano. Nie wolno też spożywać go w miejscach publicznych.
(alg)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie