Alpejski PŚ. Meillard o ułamki sekund pokonał rywali

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Szwajcar Loic Meillard wygrał slalom gigant w austriackim Schladming. To jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął jego rodak Gino Caviezel, a trzeci był Austriak Marco Schwarz. Polacy nie startowali.

Meillard prowadził już po pierwszym przejeździe i ostatecznie triumfował czasem 2.18,77. Szwajcar o 0,59 sekundy wyprzedził drugiego Caviezela i o 0,81 trzeciego Schwarza.

"Cudownie jest stanąć z Caviezelem na podium" - powiedział po zawodach Meillard.

Za podium uplasowali się Norwegowie: Alexander Steen Olsen i Henrik Kristoffersen. Słoweniec Zan Kranjec zajął szóste miejsce.

Meillard po triumfie w Schladming ma 692 pkt i awansował z szóstego na czwarte miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata.

Liderem z dorobkiem 1186 pkt pozostaje Marco Odermatt ze Szwajcarii, który nie startował w Schladming. Znajduje się on również na czele klasyfikacji slalomu giganta.