Alternatywny Przegląd tygodnia Andrzeja Kaczmarczyka:...

Alternatywny Przegląd tygodnia Andrzeja Kaczmarczyka: Znieważenie konstytucyjne

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Alternatywny Przegląd tygodnia Andrzeja Kaczmarczyka: Znieważenie konstytucyjne
Poniedziałek

Prezydent Krakowa odwołał Elżbietę Koterbę ze stanowiska wiceprezydenta ds. rozwoju miasta. Powód? Konkurs na dużą inwestycję mieszkaniową wygrała firma, z którą współpracuje firma syna pani wiceprezydent, a to zdaniem prezydenta „może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów”. Przed objęciem stanowiska pani wiceprezydent działała w biznesie budowlanym, a obecnie związana jest z nim poprzez najbliższą rodzinę. Jednak prof. Majchrowski potrzebował 8 lat, by odkryć, że taka sytuacja „może być traktowana…” No ale, prezydent późno, bo późno i do tego tuż przed wyborami, ale to odkrył. Pani wiceprezydent, sądząc z komentarzy udzielonych mediom, dalej tego nie dostrzega.

Wtorek

Przez Polskę przetacza się akcja ubierania pomników w koszulki z napisem „Konstytucja”. Akcja KOD to reakcja na oskarżenie działacza, który taką koszulkę założył na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, o… „znieważenie pomnika” b. prezydenta. Żeby oskarżenie było jeszcze bardziej groteskowe policja przeprowadziła rewizję w domu sprawcy i to o 6.30 rano! Teraz koszulki z obraźliwym słowem „Konstytucja” zawisły m.in. na wawelskim Smoku, warszawskiej Syrence i łódzkim Misiu Uszatku. Sprawców „znieważenia” pomnika Misia policja doprowadziła na komisariat. Prawie jak za czasów Pomarańczowej Alternatywy.

Środa

Minister zdrowia zdecydował, że negocjacje o płacach pielęgniarek będą prowadzone jedynie ze związkami zawodowymi pielęgniarek i położnych. To eliminuje z takich negocjacji „Solidarność”, więc przewodniczący związku Piotr Duda oskarżył ministra o… łamanie konstytucji. Panie Przewodniczący! O niemiłych skutkach łamania przez rządzących konstytucji trzeba było pomyśleć wcześniej.

Czwartek

Na 115 małopolskich przejściach dla pieszych zostanie zainstalowana aparatura włączająca oświetlenie w momencie, gdy do przejścia zbliży się przechodzień. Powód? Przejścia okazują się być nader niebezpieczne. W roku 2017 prawie 90 proc. wypadków z udziałem pieszych miało miejsce właśnie na przejściach. Mam nadzieje, że oświetlenie pomoże, ale może najbezpieczniej i najtaniej byłoby owe niebezpieczne przejścia zlikwidować?

Piątek

Byli działacze byłej Samoobrony założyli Partię Chłopską i wystartują w wyborach samorządowych z list SLD. Zdaniem sekretarza generalnego Sojuszu Marcina Kulaska „przedstawiciele dawnej Samoobrony uwiarygodnią SLD dla elektoratu wiejskiego”. Nagroda Tygodnia dla lewicy za swoiste poczucie dobrego smaku. Doradzam także zaproponowanie startu z list Sojuszu posłance Pawłowicz.

No to miłego weekendu.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo