Alternatywny przegląd tygodnia. Dobrowolne opłaty przymusowe

Alternatywny przegląd tygodnia. Dobrowolne opłaty przymusowe

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Alternatywny przegląd tygodnia. Dobrowolne opłaty przymusowe
Rafał Trzaskowski naplótł w radiu o zamrażaniu unijnych środków dla Polski, które zostaną odmrożone jedynie po dojściu PO do władzy.
Alternatywny przegląd tygodnia. Dobrowolne opłaty przymusowe
Poniedziałek

Zaostrza się walka o fotel prezydenta Warszawy. Najpierw na facebookowym profilu Patryka Jakiego pojawił się mem komentujący mundialową przegraną Niemiec z Meksykiem. Tekst: „Nasi przegrali z Meksykiem” zdobiło zdjęcie płaczącego Tuska i Schetyny - tyle, że zdjęcie zostało zrobione na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, ofiary katastrofy smoleńskiej. W odpowiedzi Rafał Trzaskowski naplótł w radiu o zamrażaniu unijnych środków dla Polski, które zostaną odmrożone jedynie po dojściu Platformy do władzy. Ta wypowiedź spotkała się z natychmiastową ripostą ze strony Jakiego, który na spotkaniu z warszawiakami stwierdził, że przez Budapeszt płynie… Dunajec.

Obaj panowie zaczęli kampanię przed ustawowym terminem i obaj wykorzystują ten czas do autopogrążania się. Brawo!

Wtorek

Po tym, jak krakowscy sędziowie uchwalili wotum nieufności dla mianowanej przez ministra Ziobrę prezes sądu, KRS postanowiła przyjrzeć się sprawie bliżej. Żeby było najbliżej, postanowiła wysłuchać jedynie pani prezes, która jest członkiem KRS. Potem jednak postanowiono wysłuchać także racji drugiej strony i zaproszono krakowskich sędziów do stolicy. Zaproszenie na poranne spotkanie wysłano w poprzednie południe. Gdy sędziowie nie zjawili się w tak nagłym trybie, rzecznik KRS oskarżył ich o złą wolę. Pytanie, jaką wolę w tej sprawie ma KRS?

Środa

Tak a propos kultury prawnej w naszym kraju. Ministerstwo Edukacji ostrzega rodziców, by nie dali się nabrać na „płatne świadectwa”. Wiele szkół bowiem bezprawnie warunkuje wydanie świadectwa wniesieniem „dobrowolnej” opłaty na komitet rodzicielski. Poprzednie rządy też apelowały w tej sprawie i nic. Polskie prawo w polskiej szkole „jakosik się nie przyjęło”.

Czwartek

Nietrzeźwy kierowca po spowodowaniu wypadku „w stresie” sięga po butelkę i pociągnąwszy z niej tęgi łyk twierdzi potem, że przed nic nie wypił. Ponieważ ta strategia okazuje się nieraz skuteczna także przed sądem, min. Ziobro chce zmienić przepisy tak, by „zestresowany” był traktowany jak nietrzeźwy lub zbiegły z miejsca wypadku. Rzecz w tym, że zakaz picia po wypadku ma dotyczyć również… pasażerów. No cóż, teraz to oni będą musieli zeznawać, że wypili przed.

Piątek

Zdaniem eksperta prokuratury reżyser słynnej „Klątwy” w warszawskim Teatrze Powszechnym obraził uczucia religijne, więc może stanąć przed sądem. Ekspert jest profesorem Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego i współpracownikiem Konferencji Episkopatu. Ja wiem, że to katolicki kraj, ale żeby nie udało się znaleźć żadnego eksperta trochę mniej związanego z zainteresowaną stroną? Nagroda Tygodnia.

No to miłego weekendu.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo