Alternatywny Przegląd Tygodnia. Jak w pysk strzelił

Alternatywny Przegląd Tygodnia. Jak w pysk strzelił

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Alternatywny Przegląd Tygodnia. Jak w pysk strzelił
Poniedziałek

W święto Trzech Króli Inicjatywa Polska (koalicjant PO) przedstawiła projekt zaprzestania finansowania przez państwo lekcji religii w szkołach. Projekt ciekawy, termin ogłoszenia nieco prowokacyjny, a wykonanie? Z pewną skazą, bo koordynatorem zbierania podpisów pod ustawą jest Dariusz Joński, były rzecznik SLD, który myślał, że Powstanie Warszawskie wybuchło w roku 1988, a stan wojenny wprowadzono w 89. Ciekawe czy były poseł i obecny radny łódzkiego sejmiku wie, kiedy usunięto religię ze szkół i kiedy ją tam przywrócono?

Wtorek

Jednym z dwóch tematów tygodnia był odstrzał dzików. Media doniosły, że rząd w ramach walki z afrykańskim pomorem świń chce odstrzelić w trzy styczniowe weekendy 210 tys. tych zwierząt. Zaprotestowali ekolodzy i naukowcy, a nawet myśliwi (odstrzał miał dotyczyć również loch prośnych i z młodymi, co jest normalnie zakazane). Nawet były minister Szyszko przyznał publicznie, że nie powstrzyma to epidemii choroby. Wreszcie minister środowiska ogłosił, że chodzi o ponad 200 tys. sztuk w całym sezonie łowieckim, a nie w styczniu, i że wyda polecenie, by nie dotyczyło to loch, przyznając w ten sposób, że jednak nonsensowny i barbarzyński plan istniał.

Środa

Drugim tematem tygodnia były zarobki dwóch dyrektorek w NBP. Najpierw politycy PiS opowiadali, że zarobki z NBP nie zmieniły się od czasu prezesa Belki. Gdy to okazało się nieprawdą, zwołali specjalną konferencję prasową, na której dowiedzieliśmy się , że dyrektorzy nie zarabiają aż 65 tys. miesięcznie, ale tego, ile zarabiają obie panie nie dowiedzieliśmy się. Na koniec prezes Glapiński ogłosił, że atak mediów jest… seksistowski. To urocze usłyszeć, jak człowiek prawicy sięga do arsenału poprawności politycznej.

Czwartek

Rada Miasta Krakowa uchwaliła budżet. Znalazł się tam zapis o lokalnym 500 plus, czyli miesięcznym dodatku dla rodziców niepełnosprawnych dzieci wymagających całodobowej opieki. Przeciw takiemu budżetowi zagłosowali radni PiS. No cóż, niepełnosprawni mają mniejszą siłę przebicia od hodowców zwierząt futerkowych. Tych ostatnich to i o. Rydzyk zrozumie.

Piątek

Wiceminister Bojanowska, odpowiedzialna za projekt ustawy uznający, że jednorazowa przemoc domowa nie jest przemocą, została odwołana. Przy okazji wyszło na jaw, że projekt był stworzony we współpracy z zakopiańskimi radnymi, ale w tajemnicy nawet przed powołanym przez min. Rafalską eksperckim Zespołem Monitorującym do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Nagroda Tygodnia jak w pysk strzelił, ale tylko raz.

No to miłego weekendu.

NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo