Alternatywny Przegląd Tygodnia. Jasność, czyli ciemność

Alternatywny Przegląd Tygodnia. Jasność, czyli ciemność

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

550-lecie polskiego parlamentaryzmu polski parlament będzie obchodził w 25 lat po świętowaniu 500-lecia.
Alternatywny Przegląd Tygodnia. Jasność, czyli ciemność
Poniedziałek

W Szwecji weszła w życie ustawa penalizująca „gwałt przez zaniedbanie”. Teraz gwałtem będzie nie tylko użycie przemocy czy groźby, ale także „zaniedbanie” poprzez nieodebranie „wyraźnej” zgody partnera czy partnerki. Na razie wyrażenie zgody może odbyć się bez udziału osób trzecich, ale jeszcze chwila i w poprawnej politycznie Europie na randkę trzeba będzie przychodzić z notariuszem. Kto wie? Może potem pojawi się urzędowa posada obserwatora intymnego wydarzenia. Ot tak na wszelki wypadek.

Wtorek


U nas wchodzi w życie ustawa o Sądzie Najwyższym usuwająca ze stanowiska I Prezesa SN Małgorzatę Gersdorf.
Sędzia Gersdorf bierze jednak jedynie urlop i przekazuje swoje obowiązki sędziemu Józefowi Iwulskiemu, który potwierdza, że panią prezes jedynie zastępuje. Natomiast kancelaria prezydenta wydaje komunikat, że Józef Iwulski został pełniącym obowiązki prezesa SN… na mocy ustawy. Ciekawe, bo ustawa nic o sędzim Iwulskim nie wspomina. Jasność sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości zaczyna przypominać jasność polskiego systemu podatkowego, ale jak wskazuje doświadczenie można z tym żyć, choć niekoniecznie szczęśliwie. Taka jasność, czyli ciemność.

Środa

550-lecie polskiego parlamentaryzmu polski parlament będzie obchodził w 25 lat po świętowaniu 500-lecia. Obchody będą miały miejsce w specjalnym namiocie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Organizacja i obsługa wydarzenia będzie nas kosztowała ponad 1 mln zł. Namiot będzie najdroższym w historii polskiego parlamentaryzmu przytułkiem dla parlamentu, który wcale nie jest bezdomny i ma całkiem miły domek przy ul Wiejskiej.

Czwartek

Kukiz’15 obiecuje złożyć w sejmie projekt ustawy odsyłający posłów kończących 65 lat w „stan spoczynku”. Ewentualną zgodę na ich dłuższe posłowanie mogłaby, po złożeniu zaświadczenia lekarskiego, uznaniowo wydawać Państwowa Komisja Wyborcza. Celem projektu jest odmłodzenie parlamentu. To oczywiście żart pod adresem właśnie wchodzącej w życie ustawy o Sądzie Najwyższym, ale myślę, że gdyby Sejm i Senat ją przyjęły sytuacja w Polsce nie stałaby się ani odrobinę bardziej surrealistyczna niż już jest.

Piątek

Zdaniem redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza premier Izraela Benjamin Netanjahu i prezes PiS Jarosław Kaczyński powinni otrzymać pokojową nagrodę Nobla. No cóż, wątpię, żeby do tego doszło, ale zrobię co będę mógł, czyli zastępczo przyznam Tomaszowi Sakiewiczowi Nagrodę Tygodnia.

No to miłego weekendu.

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo