Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Alternatywny Przegląd Tygodnia. Państwo funkcjonuje normalnie

Andrzej Kaczmarczyk

FLESZ - Jak bronić się przed koronawirusem? To musisz wiedzieć

od 16 lat

Poniedziałek

„Tygodnik Powszechny” skrytykował abp Andrzeja Dzięgę, za to że w dobie pandemii w liście do wiernych zachęca: „nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą”, której boi się diabeł, a „duszpasterze dbają, by była zawsze świeża i odnawiana przynajmniej raz w tygodniu. W razie potrzeby, woda w kropielnicach jest wymieniana każdego dnia”. Tygodnik uważa, że arcybiskup propaguje „zachowania niebezpieczne dla zdrowia”. Nic podobnego. Czyż nie jest powiedziane przez ekspertów: „Myjcie ręce tak często jak to tylko możliwe”.

Wtorek

Czytam właśnie relację Polki, która wróciła z Wlk. Brytanii, i u której wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem. Zadzwoniła na infolinię. Tam podano jej numer na pogotowie, które miało ją przetransportować do szpitala. Pogotowie odesłało ją do szpitala, a ten do sanepidu, który też stwierdził, że nie zajmuje się transportem. Kobieta nie wie, co robić. Sprawdzam na stronie Ministerstwa Zdrowia i instrukcja jest jasna. Do oddziału zakaźnego należy „zgłosić się własnym transportem”. Najwyraźniej ministerialny specjalista od instrukcji kryzysowych uważa, że chory może nie mieć dwóch nóg, ale na pewno ma cztery kółka.

Środa

Opozycja zaczyna dopominać się o przesunięcie terminu wyborów. Szef KPRM Michał Dworczyk przypomniał więc, że do tego potrzebne by było wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, a ten może być wprowadzony jedynie gdy państwo „przestanie normalnie funkcjonować”. Wszystko jasne. Zamknięcie granic, szkół, sklepów, przychodni itd. oraz przeznaczenie z budżetu ponad 200 mld zł na ratowanie gospodarki przed kryzysem to jest jak najbardziej normalne.

Czwartek

47 osób personelu medycznego szpitala Żeromskiego w Krakowie i 30 pacjentów trzy doby podlegało kwarantannie i czekało na wynik testu na obecność koronawirusa. Od pacjenta, którego syn jest zarażony pobrano wprawdzie, nawet trzykrotnie materiał do badania, ale raz zrobiono to wadliwie, a za drugim razem próbki „uległy destrukcji”. Bez komentarza. Acha. Anestezjolog z Żeromskiego zdołał nabyć dla szpitala brakujące przyłbice ochronne w… markecie budowlanym.

Piątek

Wicepremier Jacek Sasin, w wywiadzie dla RMF stwierdził, że „Możliwości budżetu są nieograniczone w ramach środków, którymi dysponujemy”. Duża szansa na Srebrne Usta, a na razie Nagroda Tygodnia.

No to miłego weekendu.

Koronawirus: aktualizowany raport

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Polskiego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski