Alternatywny przegląd tygodnia: Taka "oczywista...

Alternatywny przegląd tygodnia: Taka "oczywista oczywistość"...

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Alternatywny przegląd tygodnia: Taka "oczywista oczywistość"...
Alternatywny przegląd tygodnia: Taka "oczywista oczywistość"...
Poniedziałek

Dziennikarze Onetu chcieli zapoznać się z aktami umorzonego śledztwa dotyczącego ewentualnego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez policjantów i prokuratorów badających przyczyny oświęcimskiego wypadku z udziałem b. premier Beaty Szydło. Prokuratura uznała jednak, że akta mogą być udostępnione „tylko w wyjątkowym wypadku”, a „takim nie jest przygotowywanie artykułu”. No i rzeczywiście. Możliwość badania przez media zgodności z prawem działań służb specjalnych chroniących rząd, policji i prokuratury nie powinno być niczym wyjątkowym. To powinna być norma. Taka „oczywista oczywistość”.

Wtorek

Zmieniona ustawa o Sądzie Najwyższym wprowadza do tego sądu ławników. Ma ich być 36, ale na razie zgłosiło się zaledwie 15. Senacka komisja przesłuchała 14 kandydatów i odrzuciła jedynie jednego, bo był kiedyś poszukiwany przez policję. Pozytywnie zaopiniowała m.in. panią, która nie jest pewna czy ma kwalifikacje, ale „ma czas i chęci” i może coś w kwestii prawa „doczytać” oraz pana, który nie wie, dlaczego został zgłoszony, ale „być może ma to jakiś sens”. Taką super 13. w całości zaakceptował w czwartek Senat, oczywiście siłami senatorów PiS. To już nie jest dobra zmiana. To jest bardzo dobra zmiana naszego sądownictwa.

Środa


Najpierw koalicja rządząca przeforsowała nowelizację ustawy o IPN. Potem postanowiła, że mocno kontrowersyjna nowelizacja, która poróżniła nas ze światem wejdzie w życie, ale nie będzie stosowana. Teraz w 2,5 godziny Sejm i Senat wykreśliły z niej sporne paragrafy, a prezydent natychmiast to podpisał. Nowelizację nowelizacji rząd przygotował w głębokiej tajemnicy, również przed twórcami nowelizacji, czyli min. Ziobro i wiceministrem Jakim. Wszystko to, razem z międzynarodową awanturą w tej sprawie, premier nazwał wyjątkowym sukcesem. Jak to mówi Prezes: „nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne”.

Czwartek


„Tygodnik Podhalański” poinformował, że jego dziennikarka została poważnie poturbowana przez uczestników… zebrania parafialnego w Zakopanem. Natomiast na plebanii w Mnichowie (Świętokrzyskie) doszło do bójki proboszcza z wikarym. Zaprawdę dziwne obyczaje zaczynają obowiązać wśród głosicieli miłości bliźniego.

Piątek


Za udział w zawodach druhowie OSP w Strzelcach Opolskich otrzymali pamiątkowe medale z… podobizną Jana Bogusza przew. gminnych związków OSP. Najwyraźniej przewodniczący uważa, że strażaka nie musi cechować skromność. Ja nie rozdaję medali, ale mogę przyznać Nagrodę Tygodnia.

No to miłego weekendu.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo