Alternatywny Przegląd tygodnia. Władza kocha PRL

Alternatywny Przegląd tygodnia. Władza kocha PRL

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Alternatywny Przegląd tygodnia. Władza kocha PRL
Alternatywny Przegląd tygodnia. Władza kocha PRL
Poniedziałek

Paweł Kukiz wyraził swoje oburzenie w związku z prowadzeniem, przez niektórych kandydatów na prezydentów miast, nielegalnych kampanii wyborczych. „Dopóki szef Państwowej Komisji Wyborczej nie ogłosi oficjalnie terminu wyborów, to kampanie promocyjne kandydatów są działaniami nielegalnymi” - zagrzmiał lider antysystemowego ugrupowania i dodał: „Zastanawiam się, czy nie zgłosić do prokuratury tych wszystkich redakcji i kandydatów”.
Co do doniesienia na kandydatów, to uświadamiam panu posłowi, że polskie prawo nie przewiduje sankcji za ich naganne postępowanie. Zaś co do mediów, to właśnie dzięki nim wyborcy wiedzą o owym łamaniu prawa i „świętym” oburzeniu posła.

Wtorek

Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli szpitale, za grube miliony, kupują specjalistyczny sprzęt, który potem… latami zalega w piwnicach. Zakupy dokonywane są np. za pieniądze z dotacji Ministerstwa Zdrowia, ale tak potrzebny sprzęt leży potem w magazynach, bo szpitale nie mają pieniędzy na budowę odpowiednich pomieszczeń. Przypomina mi to sytuację z PRL, kiedy to w pośpiechu, i też za grube miliony, budowano nowe osiedla mieszkaniowe, ale na nieuzbrojonych terenach, więc nieogrzane zimą mieszkania niszczały jeszcze przed zasiedleniem.

Środa

Do mediów wyciekła treść skargi Kancelarii Prezydenta na telewizyjne „Wiadomości”. Chodzi o to, że gdy ogłoszono propozycje pytań do prezydenckiego referendum, sztandarowy program informacyjny TVP nawet się o tym nie zająknął. No cóż, prezydentowi i jego kancelarii chyba umknęła, całkiem publiczna, deklaracja obozu rządzącego, że telewizja publiczna ma być telewizją rządową, a nie opozycyjną czy… prezydencką.

Czwartek

Zjednoczona Prawica po raz kolejny chce zmieniać ustawę o Sądzie Najwyższym. Ponieważ brakuje chętnych na sędziów NS, PiS chce zmniejszyć liczbę wymaganych sędziów koniecznych do wyboru nowego prezesa sądu. Wygląda na to, że RP trzecia i pół, zwalczająca złogi PRL, jakoś się na ten PRL za bardzo zapatrzyła i tak jak on gwałtownie usiłuje rozwiązać problemy, które sama stworzyła.

Piątek

Minister edukacji Anna Zalewska, która zwalcza zatrudnianie nauczycieli na „śmieciówkach”, sama pracowników swojego biura poselskiego zatrudnia wyłącznie na takich umowach. To zapewne z miłości do lektury Sienkiewicza, który napisał: „Kali ukraść krowa dobrze, Kalemu ukraść krowa źle”. Nagroda Tygodnia za przywiązanie dla klasyki polskiej literatury.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Młodzi

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Młodzi nie pamiętają jak to było pod koniec komunizmu i przed wstąpieniem do UE, może
im też przyjdzie robić coś wielkiego za jakiś czas.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo