Ambasadorzy Polskiej Gospodarki 2022 z Małopolski: Brzoska, Śpiewak, Szyman, Jeznach, Knast, Langsteiner, Miłkowski, Szyndzielorz-Tajak...

Zbigniew Bartuś
Zbigniew Bartuś
Rafał Brzoska
Rafał Brzoska Andrzej Banas / Polskapresse
Udostępnij:
Prestiżowy tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2022 powędrował w tym roku do rekordowej liczby przedsiębiorców z Małopolski. Co więcej – laur zdobyli również wyróżniający się przedstawiciele biznesu, którzy wprawdzie nie mają siedziby w naszym regionie, ale są od pewnego czasu członkami Loży Małopolskiej BCC. Pod wodzą kanclerz Katarzyny Woszczyny stała się ona najszybciej rozwijającym się oddziałem prężnego klubu biznesu, który jest także od początku jednym z filarów Forum Przedsiębiorców Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej. Sama Katarzyna Woszczyna została właśnie powołana nie tylko na stanowisko wiceprezesa zarządu BCC, ale i wiceprezesa Związku Pracodawców BCC.

Ambasador Polskiej Gospodarki to ogólnopolskie niekomercyjne przedsięwzięcie, którego zadaniem jest wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych i dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych, zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych, polegającej na m.in. na rozwoju wzajemnych kontaktów i wymianie informacji.

Wyróżnienia w konkursie "Ambasador Polskiej Gospodarki 2022" otrzymały następujące osoby i firmy z Krakowa i Małopolski:

 • Anna Śpiewak i AUSTROTHERM Sp. z o.o. w kategorii NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
 • Lukas Jeznach i Ergonome Sp. z o.o. w kategorii MARKA EUROPEJSKA
 • Piotr Knast i Forglass Sp. z o.o. w kategorii EKSPORTER
 • Rafał Brzoska i Integer.pl S.A. w kategorii KREATOR ROZWIĄZAŃ XXI WIEKU
 • Alicja Langsteiner i Langsteiner Sp. z.o.o. w kategorii MARKA EUROPEJSKA
 • Joanna Szyman i NEO HOSPITAL Sp. z o.o. w kategorii NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
 • Joanna Szendzielorz-Tajak i Laboratoires Vivacy Polska Sp. z o. o. w kategorii PARTNER FIRM ZAGRANICZNYCH
 • Grzegorz Miłkowski i Content House Sp. z o.o w kategorii NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Nagrody otrzymali także przedsiębiorcy spoza naszego regionu, ale będący członkami Loży Małopolskiej BCC:

 • Piotr Janisiów oraz Beata Małek i GF Corp Sp. z o.o. sp.k. w kategorii EKSPORTER
 • Aleksandra Wolska Balina i HÖRMANN Polska Sp. z o.o. w kategorii MARKA EUROPEJSKA
 • Sebastian Młodziński i TIMATE Sp. z o.o. w kategorii KREATOR ROZWIĄZAŃ XXI WIEKU
 • Konrad Jędraszczak i WEDIA-ANN Sp.j. Hollander A.M. Jędraszczak J.T. w kategorii NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Kim są Ambasadorzy Polskiej Gospodarki z Małopolski

Joanna Szyman - menedżerka z 20-letnim doświadczeniem, prezes Grupy NEO Hospital, jednego z najnowocześniejszych ośrodków medycznych w Polsce, ponadto pełni funkcje: wiceprezesa zarządu w Grupie Upper Finance oraz członka Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali. Od 2009 r. związana z sektorem medycznym. W latach 2009-20216 pełniła funkcję prezesa Grupy Scanmed SA. Na przestrzeni blisko 8 lat przekształciła lokalną firmę w jednego z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Przygotowała Scanmed do wprowadzenia w 2011 r. na rynek giełdowy NewConnect (w czasie obecności na giełdzie, w latach 2011-2014, kapitalizacja spółki wzrosła ponad pięciokrotnie). W 2014 r. z sukcesem liderowała procesowi pozyskania inwestora strategicznego Grupy Life Healthcare dla Grupy Scanmed. Zarządzała licznymi procesami fuzji i przejęć (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN) oraz procesami integracji przejmowanych podmiotów. Doradzała, jako ekspert branżowy, funduszom private equity, m.in. Bridgepoint, Innova Capital, CEE Equity, PENTA. Absolwentka Wydziału Humanistycznego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współinicjatorka nowego przedsięwzięcia BCC Kobiety zabiegającego o równość szans.

Anna Śpiewak – jedna z najbardziej znanych, wręcz legendarnych już menedżerek w całej polskiej branży materiałów budowlanych, najbardziej znana menedżerka rodem z Oświęcimia, prezeska wśród prezesów, wielokrotnie wyróżniana i nagradzana szefowa słynącej z najwyższej jakości firmy Austrotherm, współinicjatorka nowego przedsięwzięcia BCC Kobiety zabiegającego o równość szans. karierę zawodową rozpoczęła po ukończeniu studiów magisterskich na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, specjalność finanse. W latach 1984–1993 pracowała na stanowiskach kierowniczych w Zakładach Chemicznych Oświęcim. W 1993 roku rozpoczęła również budowanie firmy Austrotherm w Polsce. Jest wiceprezesem Polskiej Izby Budownictwa. Wiele lat działała również w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. W 2009 roku odznaczona honorową odznaką Ministra Infrastruktury „Za zasługi dla budownictwa”. Funkcję lidera wypełnia z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem, bo jak sama podkreśla, uczciwa praca i zarządzanie zmierzające do tworzenia zgranych zespołów ludzi to jej życiowa pasja. Zawsze na pierwszym miejscu stawiała i stawia takie wartości, jak rzetelność oraz sprawiedliwość. Podkreśla, że niezwykle ważne jest dla niej budowanie dobrej atmosfery i zdrowych relacji między ludźmi. Bycie liderem wymaga dużej odpowiedzialności, dlatego określa zasady oraz kieruje się nimi każdego dnia. To zdecydowanie ułatwia zarządzanie i osiąganie wyznaczonych celów. Uważa, że sukces oraz wizerunek firmy budują wszyscy pracownicy, niezależnie od zajmowanego stanowiska. To oni są najlepszymi ambasadorami marki i stanowią o sile oraz wartości przedsiębiorstwa.

Aleksandra Wolska-Balina kieruje przedstawicielstwa Hörmann Polska w Sosnowcu. Od ponad 25 lat reprezentuje firmy z kapitałem niemieckim. W roku 1997 założyła spółkę Vermop Polska, wprowadzając na rynek polski profesjonalne systemy utrzymania czystości w budynkach. Jako pierwsza kobieta w Europie dołączyła do grona dyrektorów przedstawicielstw grupy Hörmann. Od lat pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Społecznego Towarzystwa Edukacyjnego w Katowicach, prowadzącego jedną z najlepszych szkół podstawowych na Śląsku. Jest specjalistką zarówno w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, jak i zasobami ludzkimi. Buduje przyjazną kulturę organizacji. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Mama dwóch synów, Antoniego i Macieja. Czerpie radość z rożnego rodzaju aktywności sportowych. Pasjonatka narciarstwa i wspinaczki wysokogórskiej. Reprezentowana przez nią w Polsce grupa Hörmann jest największym w Europie oferentem drzwi i bram. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 20 milionów egzemplarzy bram. W 36 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 pracowników pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów, z których korzystają zarówno prywatni inwestorzy, jak i podmioty gospodarcze. Główną siedzibą grupy, która powadzi działalność na całym świecie, jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii, w Niemczech. To przedsiębiorstwo, pozostające nadal w rękach jednej rodziny, wygenerowało w ubiegłym roku obrót w wysokości ponad miliarda euro. Firma Hörmann posiada ponad 100 własnych oddziałów dystrybucyjnych w przeszło 40 krajach, a w ponad 50 kolejnych jest reprezentowana przez autoryzowanych partnerów handlowych. Espółinicjatorka nowego przedsięwzięcia BCC Kobiety zabiegającego o równość szans.

Rafał Brzoska jest założycielem i współwłaścicielem – wspólnie z amerykańskim funduszem inwestycyjnym Advent International – Grupy Integer.pl- lidera biznesu logistycznego w Polsce. Najbardziej wartościowym aktywem Grupy Integer.pl jest największa na świecie sieć samoobsługowych Paczkomatów® InPost- która tylko w Polsce liczy ponad 15 000 urządzeń. InPost to największy operator kurierski w Polsce. Od wielu lat innowacyjne usługi świadczone przez te firmy z powodzeniem rewolucjonizują polski i międzynarodowy sektor logistyczny. Rafał Brzoska specjalizuje się w opracowywaniu, rozwijaniu i wdrażaniu strategii sprzedaży oraz generowaniu nowych możliwości biznesowych. Oprócz zarządzania całą Grupą Rafał Brzoska zajmuje się pozyskiwaniem kluczowych partnerów biznesowych i kontraktów; oraz budowaniem długofalowej strategii rozwoju opartej na innowacyjnych technologiach i kreatywnych rozwiązaniach biznesowych. Jego pionierskie podejście do biznesu i zarządzania pomogło promować polską innowacyjność na całym świecie. Odważne spojrzenie na innowacje technologiczne i biznesowe oraz jego wizja strategiczna zmieniły branżę pocztową i kurierską stawiając czoła stagnacji z poprzednich lat i ponownie odkrywając potencjał rynku kurierskiego. Jest także inwestorem i mecenasem start-upów. Sukces stworzonej od zera Grupy Integer.pl, spowodował przyciąganie pomysłów biznesowych, których autorzy zainteresowani są wsparciem merytorycznym, doradczym a później także finansowym.

Lukas Jezach - niezależny konsultant e-commerce, digital i ekspansji na rynki niemieckojęzyczne, entrepreneur i startupowy entuzjasta. Ponadto Co-Founder Ergonome Sp. z o.o. w Katowicach i eCleverBusiness GmbH w Berlinie. W przeszłości Dyrektor Zarządzający w Divante SA czy Nethansa Sp. z o.o. odpowiedziany za ekspansje na rynki DACH. Wspolpracowal przy projektach e-commerce z firmami jak Knirps, Lampenwelt, Bosch czy Tchibo. Z ramienia E Net Production Sp. z o.o. realizował międzynarodowe projekty e-commerce dla znanych marek - Samsung, MediaSaturn, Norauto, Rawlplug, Also, Vobis, Agata Meble, czy CCC. Rozpoczynał swoja kariere w roli managera w hinduskiej korporacji Wipro, szwajcarskim banku CreditSuisse, Kaefer, czy Airbus, gdzie zarządzał zespołami i strukturami przy projektach IT liczących ponad kilkadziesiąt osób. Zagorzały fan designu, nowinek technologicznych i gadżetów. Prywatnie mąż i ojciec z pasją do nurkowania, paintballa i golfa.

Piotr Janisiów od podstaw budował rynek airsoftu w Polsce i szybko osiągnął pozycję lidera. CEO i założyciel firmy Gunfire, która od 2006 roku specjalizuje się w globalnej sprzedaży replik broni Airsoft w kanałach B2B i B2C. Firma posiada szerokie portfolio marek własnych, projektuje własne modele replik broni, które eksportuje do ponad 40 krajów świata. Rocznie sprzedaje ponad 100 tyś. sztuk replik broni. w swojej branży. Jest założycielem wielu firm, m.innymi: Logbox – świadczącej usługi fulfillmentu i logistyki magazynowej, UNION SINO GROUP, która zajmowała się handlem międzynarodowym na zlecenie, na linii: Chiny – Polska, Chiny – Europa, Fundacji GLADIUS, która odpowiadała za promocję i organizację imprezy GF POINT - airsoftowego biegu na orientację odbywającego się pod Patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Współtworzył również inne firmy i organizacje, przyczyniając się w dużym stopniu do rozwoju m. innymi Go-Tesla - jednej z pierwszych wypożyczalni samochodów elektrycznych marki Tesla w Polsce. Active Life Europe zajmującej się sprzedażą taśm kinezjologicznych i artykułów pokrewnych, której produkty są znane wśród sportowców czy Akademii Języka Chińskiego Wushi, która nie tylko uczy języka chińskiego, ale też wspiera najlepszych absolwentów w dalszej karierze zawodowej. Ceni sobie szczerość, uczciwość i kreatywne umysły. Każda przeszkoda motywuje go do działania, szukania kolejnych szans i rozwiązań. Pasjonat airsoftu, wizjoner i specjalista w imporcie towarów z Chin, miłośnik Azji.

Konrad Jędraszczak - perfekcjonista w każdym calu, który ocenia jakość w systemie zero-jedynkowym. Absolwent studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego, które wpłynęły na znaczne poszerzenie jego horyzontów i wymagań, zarówno wobec siebie jak i firmy. Do tego Konrad Jędraszczak to typ Long Life Learner – pod koniec roku rozpoczął Akredytowany Kurs Coachingu. Nawet w najbardziej stresujących sytuacjach wykazuje się nadludzkim spokojem i opanowaniem, które są wynikiem wieloletniego doświadczenia zdobywanego podczas interdyscyplinarnych realizacji. Łowca mocnych wrażeń i dusza artystyczna w jednym, czego nie da się ukryć, widząc twórczy nieład na jego biurku. Przez 19 lat chórzysta „Alla Polacca” w Operze Narodowej w Warszawie. Po godzinach zapalony motocyklista, kochający rajdy terenowe. Pasjonat nurkowania i fotografii, który nawet… zaręczył się pod wodą. Jak mówi, najpiękniejsze jest to, że swoje pasje może realizować razem z rodziną. Dumny tata Oliwki i Natalki, zakochany po uszy w swojej żonie Annie

Sebastian Młodziński – jego firma - TIMATE - stworzyła i rozwija automatyczne i bezobsługowe narzędzie do kompleksowego zarządzania ludźmi i procesami w firmie. System TIMATE działa za pomocą innowacyjnej karty wyposażonej w ekran e-Paper, która z jednej strony jest elektronicznym identyfikatorem pracownika, a z drugiej mierzy czas pracy i ocenia jego wykorzystanie. Wspiera pracę zdalną i zadaniową, dba o bezpieczeństwo pracowników i o to, aby przestrzegali przepisów BHP. Pozwala na bieżącą ocenę realizacji zadań przez pracowników i zespoły. Pełni też funkcję systemu motywacyjnego i komunikacyjnego.

Grzegorz Miłkowski specjalizuje się w szeroko pojętej komunikacji w świecie cyfrowym, począwszy od content marketingu, public relations z wykorzystaniem nowych technologii, automatyzacji marketingu, a skończywszy na technologiach AR i VR oraz wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji w działaniach biznesowych. Obszary specjalizacji eksperckiej: digital marketing, content marketing, social media, łączenie technologii i marketingu, automatyzacja marketingu, sztuczna inteligencja w biznesie, mobile marketing, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość oraz inne formy komunikacji w świecie cyfrowym. CEO w agencji full service content marketing – CONTENTHOUSE. Jest właścicielem i redaktorem naczelnym portalu SOCIALPRESS.pl, który specjalizuje się w zagadnieniach łączących komunikację, marketing i nowe technologie. Założył także pierwszy polski serwis śledzący możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie – AIBusiness.pl. W branży marketingu i technologii działa od 2006 roku. Początkowo jako dziennikarz mediów branżowych (Marketing Przy Kawie), redaktor naczelny portalu Interaktywnie.com (Grupa Money.pl), później PR-owiec odpowiedzialny za wdrażanie strategii komunikacyjnych dla znanych marek. Realizował projekty m.in. dla takich marek, jak: Bosch, Siemens, Konica Minolta, Jurajska, WWF, Snickers, Strongbow (Grupa Żywiec), X-lander, PSB Mrówka, Mosso Kewpie, mFinanse, Generali.

Alicja Langsteiner - założycielka, właścicielka i prezes Grupy Langsteiner. Jest propagatorem holistycznego podejścia do zdrowia i świadomego życia, dlatego stworzyła także ArtClinique – klinikę zdrowia i urody i od 1996 roku zarządza kilkoma firmami tworzącymi w pewnym sensie system naczyń połączonych, wspierających kompleksowo zdrowy styl życia. Inicjuje i aktywnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach biznesowych i społecznych oraz wspierających rozwój Małopolski. Członek Business Centre Club oraz Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON, gdzie pełni funkcję członka Rady Wojewódzkiej oraz Rady Krajowej. Wspiera także charytatywnie wiele fundacji i organizacji społecznych. Na rynku międzynarodowym i krajowym współpracuje ze specjalistami z zakresu zdrowia, edukacji i biznesu. „W życiu i działalności biznesowej ważne są dla mnie te same wartości. Tworzenie rzeczy użytecznych, poprawiających zdrowie komfort życia idą więc w parze ze wspieraniem rozwoju nauki. Wspieranie organizacji społecznych uważam za swój obowiązek, ale i przywilej. Stąd moje przekonanie do zatrudniania osób niepełnosprawnych i niesienia pomocy organizacjom wspierającym zdrowie, rozwój i edukację.” – mówi Alicja Langsteiner. Przy produkcji suplementów diety i wyrobów medycznych stawia na międzynarodową wymianę badań i doświadczeń, wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów oraz nowe technologie produkcyjne. Uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami, w tym przyznawanymi przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz aktywność społeczną i charytatywną. Od 1996 roku konsekwentnie kreuje i realizuje wizję mądrego rozwoju, bazującego na wiedzy i odpowiedzialności. „Uważność i odpowiedzialność dają gwarancję jakości naszych produktów i usług, szczególnie ważnych w sektorze zdrowia. Zaangażowanie sprawia, że działamy dynamicznie, ale także w oparciu o wiedzę i światowe badania, by mądrze pomagać ludziom i budować odpowiedzialne, długotrwałe relacje biznesowe.”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

ASUS

ASUS X515EA-BQ1445W i5/8GB/512GB/Win11 (X515EABQ1445W)

4 299,00 zł2 699,00 zł-37%
miejsce #2

Lenovo

Lenovo Legion 5-15ACH 15,6"/Ryzen7/16GB/512GB/NoOS (82JW008SPB)

6 499,00 zł4 399,00 zł-32%
miejsce #3

ASUS

ASUS ROG Strix G15 G513IE-HN003 15,6"/Ryzen7/16GB/512GB/NoOS ...

6 334,80 zł4 699,00 zł-26%
miejsce #4

MSI

MSI Katana GF76 17,3"/i7/16GB/512GB/NoOS (11UD466XPL)

6 099,00 zł4 900,00 zł-20%
Materiały promocyjne partnera

Jakub Wiech: Ceny ropy naftowej wracają do poziomu sprzed wojny

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie