18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ambitny plan dyrektora

Redakcja
Obrady Rady Społecznej, podczas których dyrektor Adam Styczeń zaprezentował plan inwestycyjny szpitala na ten rok. Fot. Maciej Hołuj
Obrady Rady Społecznej, podczas których dyrektor Adam Styczeń zaprezentował plan inwestycyjny szpitala na ten rok. Fot. Maciej Hołuj
Kwestie finansowe myślenickiego szpitala zdominowały ostatnie posiedzenie Rady Społecznej tej instytucji. Podczas spotkania rada zatwierdziła plan inwestycyjny na 2011 rok. Plan ten opiewa na kwotę 9 914 420 złotych. Czy jest to plan możliwy do zrealizowania, czy jest to tylko lista pobożnych życzeń dyrektora szpitala Adama Stycznia?

Obrady Rady Społecznej, podczas których dyrektor Adam Styczeń zaprezentował plan inwestycyjny szpitala na ten rok. Fot. Maciej Hołuj

POWIAT. Czy inwestycje myślenickiego szpitala opiewające na prawie 10 mln złotych to tylko lista pobożnych życzeń?

Według przedstawicieli związków zawodowych działających przy SP ZOZ w Myślenicach plan inwestycyjny sporządzony został na wyrost. - Pewne punkty znajdujące się w planie inwestycyjnym na 2011 rok powtarzane są po raz kolejny i wciąż nie mogą doczekać się realizacji - mówi Małgorzata Kruzel, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w myślenickim szpitalu. - Najważniejsze w planie inwestycyjnym są remonty oddziałów, a na przykład o remoncie bloku operacyjnego lub oddziału dziecięcego słyszymy od dwóch, trzech lat. Mamy nadzieję, że w tym roku blok operacyjny zostanie przynajmniej częściowo wyremontowany. Deklaracje ze strony dyrektora oraz starosty myślenickiego zdają się potwierdzać te oczekiwania, ale jak będzie z ich realizacją?

Dyrektor myślenickiego SP ZOZ Adam Styczeń nie był w stanie zagwarantować członkom Rady Społecznej Szpitala stuprocentowej realizacji przedstawionego przez siebie planu. - To jest tylko plan, będzie realizowany zgodnie z tym, co zostało w nim zapisane, jeśli okaże się, że będą na to środki.

Realny wydaje się plan zakładający wydanie kwoty 2 milionów złotych. W planie inwestycyjnym szpitala na 2011 rok zaprezentowanym członkom Rady Społecznej przewidziano, że 6 mln 707 tysięcy złotych na jego realizację wygeneruje ze swojego budżetu SP ZOZ, 2 mln 074 złote pochodzić będzie z budżetu starostwa powiatowego, 1 mln 076 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zaś kwotę 56 tysięcy pozyskanych zostanie ze środków PFRON.

- Tylko w tym roku na szpital starostwo myślenickie przekazało już kwotę 1,8 mln złotych - mówił starosta myślenicki Józef Tomal. - Przypuszczam, że w szpital wpompowanych zostanie w tym roku jeszcze kilka milionów. Co do planu inwestycyjnego i stopnia jego realizacji trudno dzisiaj cokolwiek wyrokować. Zadania, jakie stawia przed planem dyrektor wynikają z ich wagi oraz kwestii dostosowania szpitala do standardów i przepisów unijnych.

Dlatego m.in. podczas posiedzenia Rady Społecznej zaapelowałem do dyrektora Stycznia o to, aby dołożył wszelkich starań zmierzających do generacji przez szpital zysków, takich choćby jak ten z poprzedniego roku w wysokości miliona sześciuset tysięcy złotych, które można zainwestować. Poza tym liczymy także na to, że za usługi, które szpital świadczył jeszcze w ubiegłym roku NFZ zwróci pieniądze. To kwota około pół miliona złotych.

- Plan inwestycyjny na ten rok sporządzony przez dyrektora szpitala jest bardzo ambitny, ale czy realny? - pyta Małgorzata Kruzel. - Chcielibyśmy, aby został zrealizowany choćby częściowo, ale w punktach najważniejszych. Osobiście nazywam ten plan listą pobożnych życzeń, ale chciałabym się w tym konkretnym przypadku mylić.

Maciej Hołuj

myslenicki@dziennik.krakow.pl

Banki chcą naszych pieniędzy. Zapłacimy ujemne odsetki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie