Amerykanki nie tracą

PUCHAR ŚWIATA. Panie rozpoczęły w Japonii walkę o pierwsze przepustki na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Siatkarki Stanów Zjednoczonych wygrały trzeci kolejny mecz w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii i bez straty punktu prowadzą w klasyfikacji. W weekend pokonały po 3-0 Serbię i Koreę Południową (rywalki zdobyły tylko 35 punktów).

W najciekawiej zapowiadającym się w sobotę meczu Serbki tylko momentami potrafiły nawiązać walkę z jednym z głównych faworytów PŚ - reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Mistrzynie Europy do Japonii pojechały bez swoich liderek - Jeleny Nikolić oraz rozgrywającej Mai Ognejović, a przeciw USA nie wystąpiły dwie podstawowe skrzydłowe - Jovana Brakocević oraz Sonja Malagurski. W tej sytuacji Amerykanki miały ułatwione zadanie i wygrały 3-0. Wczoraj Serbki pokonały outsidera Kenię, ale sensacyjnie przegrały pierwszego seta.

W niedzielę dobiegła końca zwycięska passa Niemek, które nie sprostały Brazylijkom. Niepokonane są nadal Włoszki (bronią Pucharu Świata), które straciły w sobotę punkt po tie-breaku z Chinkami.

Rozgrywany od piątku w Hiroszimie i Nagoi Puchar Świata (systemem każdy z każdym) to jednocześnie pierwsza szansa kwalifikacyjna do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Prawo gry w Londynie uzyskają trzy najlepsze zespoły z japońskiego turnieju. Poniedziałek jest dniem przerwy. Kolejne mecze rozegrane zostaną we wtorek i środę w Hiroszimie i Tojamie.

WYNIKI

Grupa A (Hiroszima): Algieria - Dominikana 0-3, Włochy - Chiny 3-2, Japonia - Argentyna 3-0, Dominikana - Włochy 0-3, Argentyna - Algieria 3-1, Chiny - Japonia 3-2.

Grupa B (Nagoja): Korea Płd. - Niemcy 0-3, Serbia - USA 0-3, Brazylia - Kenia 3-0, Kenia - Serbia 1-3, Niemcy - Brazylia 1-3, USA - Korea Płd. 3-0.

1. USA 3 9 9-1

2. Włochy 3 8 9-3

3. Niemcy 3 6 7-3

4. Brazylia 3 6 7-4

5. Chiny 3 6 8-5

6. Serbia 3 6 6-4

7. Argentyna 3 6 6-5

8. Japonia 3 4 6-6